Lupénka – psoriáza

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika programu lupénka – psoriáza: Psoriasis vulgaris (lupénka) je jedním z nejčastějších kožních neinfekčních onemocnění postihující především kůži (nejčastěji na loktech, kolenech, nohách a trupu, v tříslech, na pohlavních orgánech, vlasové části hlavy), ale postihuje také nehty a klouby. Při lupénce se kožní buňky reprodukují extrémně více než normálně, což způsobuje neustálé navršování a odlupování postižené oblasti. Postižení kloubů – psoriatická artritida, je podobná revmatoidní artritidě a zánětlivé změny vedou k deformacím a degeneraci kloubu.

Přesný důvod vzniku lupénky (psoriázy) není znám, ale na vzniku onemocnění se podílí řada faktorů jako dědičná dispozice, autoimunitní mechanizmy, faktory vnějšího prostředí podporující vznik lupénky (stres, infekce, poranění, špatná funkce jater, některé léky, hormonální vlivy aj.).

U méně závažných forem lupénky (psoriázy) se užívá především lokální léčba (černouhelný dehet, kortikosteroidy, retinoidy, keratolytika, alternativně i sůl z Mrtvého moře aj.), u těžkých forem systémová léčba (Metotrexát, Cyklosporin a Retinoidy). K moderním metodám léčby lupénky patří biologická léčba s cíleným efektem do imunitních mechanismů a fotochemoterapie (PUVA), kde jde o společný efekt psoralenu a UVA složky ultrafialového záření.

Zlepšení lupénky přináší podpora vyčištění a detoxikace organismu, která ulehčí játrům, ledvinám, kůži a střevům při práci s vylučováním odpadních látek a metabolitů z těla.

Zkušenosti pacientů

Přístroje a aplikátory Biomag nemusím svým nejbližším doporučovat, s postupem času se každý přesvědčil osobně.Všichni si ho oblíbili pro jednoduché a přesné použití, úspoře času. V informačních brožurách si našli další možností použití.

Jan Šrotíř, Vyškov

Moja dcéra využíva Biomag na psoriázu, výrastky na krčnej chrbtici a na krížovú oblasť chrbtice. Chrbtica sa zlepšila a psoriáza zmiernila.

Katarína Bocorová, Moravské Lieskové

Využití magnetoterapie při lupénce (psoriáze)

Při lupénce (psoriáze) je použití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag vhodné jak ve stádiu kožních projevů, tak při kloubních projevech. Při lupénce se uplatňuje efekt protizánětlivý, hojící, zklidňující, omezující svědění, imunostimulační a detoxikační. Magnetoterapii používáme jednak v období aktivity kožních projevů lupénky, ale také v období klidovém s cílem udržovat stav a předcházet zhoršování lupénky. Kromě přikládání aplikátoru na postižená místa je vhodná aplikace na oblast jater a břicha k podpoře detoxikačních a metabolických jaterních funkcí a k úpravě procesů trávení a vstřebávání. Při lupénce (psoriáze) aplikujeme magnetoterapii opakovaně – vlastně celoživotně – dle vývoje a průběhu onemocnění.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Pásový opar – herpes zoster
  • Artrózy kloubů
  • Vrcholový sport – namožení, únava, mikrotraumata
  • Medical program
  • Polyneuropatie
  • Detoxikace organizmu

Aplikace magnetoterapie při lupénce (psoriáze)

Při lupénce (psoriáze) aplikujeme dlouhodobě a opakovaně na postiženou kůži 2 -25 Hz a pro zlepšení detoxikace na oblast břicha a jater frekvence 65 – 81 Hz. Doplňujeme pitným režimem upravenou vodou pomocí programu č. 31. Vhodné jsou velké ploché aplikátory a solenoid.

Magnetoterapie a lupénka (psoriáza)

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při lupénce (psoriáze)? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při lupénce (psoriáze).

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.