Anenské slatinné lázně, Lázně Bělohrad

Anenské slatinné lázně se 120letou tradicí se nacházejí v poklidném městečku Lázně Bělohrad. Klienti do zdejších lázní přijíždějí převážně s onemocněním pohybového ústrojí. Jde hlavně o revmatické choroby, bolesti páteře, Bechtěrevovu chorobu, artrózy, stavy po úrazech a ortopedických operacích, kořenové syndromy při onemocnění páteře a chabé periferní obrny. Další indikací je léčba deformujících jizev po úrazech a popáleninách. Vedle klasických léčebných pobytů jsou k dispozici také pobyty rekondiční a speciálně zaměřené. Anenské slatinné lázně jako první lázeňské zařízení v České republice obdrželo certifikát osvědčující zavedení systému řízení kvality dle mezinárodních standardů německým certifikačním úřadem ITI TÜV Mnichov.

Přístroje Biomag vlastníme a využíváme od roku: Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let.

Způsob využití a nejčastější diagnózy: Artrózy kloubů horních a dolních končetin, záněty kloubů horních a dolních končetin,degenerativní onemocnění páteře, výhřezy plotének, zánět páteře /Morbus Bechtěrev/, poúrazové a pooperační nemoci kloubů a páteře a měkkých tkání.

Podrobnosti o využívání magnetoterapie Biomag:

U aplikátorů je patrný příznivý vývoj ve smyslu lepšího vzhledu, lehké manipulovatelnosti s aplikátory, kontakt těla pacienta s aplikátory je příjemný, u tunelu-solenoidu bylo odstraněno vyvýšení v oblasti, kde pacient má obvykle bederní páteř. Toto vyvýšení pro řadu pacientů bylo nepříjemné. Je vyvinut i velice zajímavý aplikátor, kde lze najednou aplikovat specielně vytvořeným aplikátorem magnetoterapii současně na krční páteř, šíjovou páteř, svaly a ramena. Aplikátory jsou různě sestavitelné – rychle a jednoduše a váha aplikátorů je vyhovující. Aplikátory je možné velice dobře desinfikovat a při prakticky nepřetržitém provozu nedochází k přehřívání.

Přístroje Biomag jsou provozně spolehlivé, bez výrazné poruchovosti. Je patrný vývoj magnetoterapeutického přístroje ve smyslu lepší ovladatelnosti pro obsluhující personál (navolení vybraného programu je rychlé a nekomplikované), u přístroje Biomag Monada je tento výběr dále vylepšen jednak programy pro určité diagnózy a navíc je možnost vytváření individuálních programů a jejich uložení a používání z paměti přístroje (přičemž je pamatováno na to, aby tyto programy nebyly náhodně smazatelné). Rozpis programů lékařem je dobře a jednoduše vyřešen u Biomag Laguna, nejlépe však podle mého mínění u přístroje Biomag Monada.

Přístroje Biomag používáme hlavně při potížích a chorobách pohybového ústrojí – artrózy kloubů končetin, záněty kloubů končetin, vertebrogenní potíže způsobené opotřebením páteře, výhřezem plotének, zánětem páteře. Přístroje používáme také u poúrazových a pooperačních stavů.

Tolerance magnetoterapie ze strany pacientů je dobrá, přesto jako u většiny léčebných metod jsou pacienti, kterým tento způsob léčení nemusí vyhovovat. Zhoršení potíží pacientů nebývá časté.

Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního). Touto kombinací dochází k většímu a rychlejšímu účinku léčení.

Vypracoval: MUDr.Kamil Kříž

Kontakt

Adresa: Lázeňská 165, 507 81 Lázně Bělohrad

Telefon pro objednání služeb: +420 493 767 206

Fotogalerie Anenské slatinné lázně

Hotel Grand Bělohrad Hotel Grand Bělohrad Hotel Grand Bělohrad
Hotel Anna BělohradHotel Anna BělohradHotel Anna Bělohrad
Anenské slatinné lázněAnenské slatinné lázněAnenské slatinné lázně
Aplikace magnetoterapie BiomagAplikace magnetoterapie BiomagAplikace magnetoterapie Biomag
Předání magnetoterapie Biomag Předání magnetoterapie Biomag Předání magnetoterapie Biomag
Zaškolení personálu na magnetoterapii BiomagZaškolení personálu na magnetoterapii BiomagZaškolení personálu na magnetoterapii Biomag