Vojenská lázeňská léčebna Jeseník, Jeseník

Areál Vojenské lázeňské léčebny (VLL) je umístěn ve velmi atraktivní oblasti Jeseníků. Centrální léčebná budova Albatros, která je po celkové zdařilé rekonstrukci, nabízí vysoký standard ubytování, stravování, lázeňských a dalších služeb. Celková kapacita objektu Albatros je 88 lůžek, s přistýlkami 112 míst, penzion Silesie pojme dalších 49 lidí. Léčebna poskytuje celou řadu služeb, především pro létající personál a výsadkové vojsko armády ČR. Po transformaci ozdravovny na lázeňskou léčebnu v roce 1994 léčebna realizuje příspěvkovou i komplexní lázeňskou léčbu pro choroby oběhového a dýchacího systému. Léčebné zařízení poskytuje celou škálu fyziatrických a balneologických procedur, individuální i skupinovou léčebnou tělovýchovu.

Podrobnosti o využívání magnetoterapie Biomag:

Od 1. 1. 2007 do 31. 12. 2007 bylo aplikováno ve VLL Jeseník 287 procedur z přístroje Biomag. Manipulace s přístrojem je díky jeho malým rozměrům velice dobrá. Ovládání přístroje je přehledné a jednoduché, což umožňuje velmi rychlou orientaci při nastavování programů.

Přístroj Biomag využíváme hlavně u pacientů, kteří se v naší léčebně střídají v pravidelných 14-ti denních intervalech. Zpravidla se u nich jedná o postižení pohybového aparátu, bolesti drobných a velkých kloubů. Přístroj používáme prakticky denně.

Po proběhlé léčbě u našich pacientů nastalo zlepšení asi u 70%. Jedná se hlavně po aplikaci programu č.21 – regenerace,stavů po operaci karpálních tunelů (program 6 a PA) a po aplikaci programu č.6 a 15 na drobné klouby. Výrazné zlepšení, kde byl výsledek léčby nejasný, nepociťovalo 15% pacientů. U asi 15% pacientů se maximální efekt léčby nedostavil. Jedná se hlavně o pacienty, kteří trpěli bolestmi velkých kloubů.
Celkově lze přístroj ale hodnotit jako výrazný doplněk v léčbě našich pacientů.

5 nejčastěji používaných programů: č.21 regenerace, č.6 -15 artrózy, bolesti kloubů, č.16 zlomeniny č.6 a PA karpální tunel, tenisový loket.

5 nejčastějších diagnóz: artrózy kloubů, páteře, bolesti kloubů, páteře, regenerace – stavy po zhmoždění kloubů, zlomeniny, karpální tunel, tenisový loket.

Vypracoval: MUDr. Ivo Ormanec

Kontakt

Adresa: Myslbekova 271, 790 01 Jeseník Lázně

Telefon pro objednání služeb: +420 973 414 111

Fotogalerie Vojenská lázeňská léčebna Jeseník

Vojenská lázeňská léčebna Jeseník LázněVojenská lázeňská léčebna Jeseník LázněVojenská lázeňská léčebna Jeseník Lázně
Vojenská lázeňská léčebna Jeseník Lázně (1)Vojenská lázeňská léčebna Jeseník Lázně (1)Vojenská lázeňská léčebna Jeseník Lázně (1)
Vojenská lázeňská léčebna Jeseník Lázně (2)Vojenská lázeňská léčebna Jeseník Lázně (2)Vojenská lázeňská léčebna Jeseník Lázně (2)