Chronické žaludeční vředy a vředy na dvanácterníku

Žaludeční vředy a jejich léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika chronických žaludečních vředů a vředů na dvanácterníku: Jde o slizniční defekt - vřed, přesahující do submukózy i hlouběji nebo o erosi – slizniční defekt omezený na mukózu. Žaludeční vředy a vředy na dvanácterníku jsou charakterizované výskytem jednoho nebo více vředů ve stěně žaludku nebo duodena a opakujícími se relapsy v průběhu mnoha let. Duodenální vředy jsou 4x častější, než žaludeční vředy, také častěji krvácejí.

Za hlavní etiologické agens je považována infekce Helicobacter pylori, nadměrná spotřeba nesteroidních protizánětlivých látek, nerovnováha mezi protektivními a agresivními faktory působícími na sliznici. U žaludečního vředu se uplatňuje především infekce Helicobacter pylori, u duodenální hypersekrece HCl. Léčba je komplexní – eliminace infekce, farmakoterapie k minimalizaci agresivních faktorů a podpoře faktorů protektivních.

Využití magnetoterapie při žaludečních vředech a vředech na dvanácterníku

Při žaludečních vředech a vředech na dvanácterníku patří k protektivním faktorům i dobrá regenerační schopnost sliznice a k agresivním faktorům ischémie stěny. Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag svým účinkem významně posiluje faktory protektivní – vasodilataci, protizánětlivé působení, zlepšení výživy sliznice a urychlení jejího hojení a eliminuje tak rizikovou ischémii stěny. Neaplikujeme při krvácení z vředu.

Aplikace magnetoterapie při žaludečních vředech a vředech na dvanácterníku

Při žaludečních vředech a vředech na dvanácterníku doporučujeme při bolestech aplikovat analgetické a spasmolytické frekvence 4 – 6 Hz a 10 – 14 Hz a následně k dosažení lepšího prokrvení, regeneraci sliznic a k prevenci relapsu onemocnění frekvence 44 – 56 Hz.

Magnetoterapie a žaludeční vředy či vředy na dvanácterníku - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při žaludečních vředech a vředech na dvanácterníku? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při žaludečních vředech a vředech na dvanácterníku.

Položky označené * jsou povinné.