Ledvinová kolika

Ledvinová kolika a její léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika ledvinové koliky: Jde o akutní bolestivý syndrom způsobený náhlou poruchou odtoku moči močovodem. Nejčastější příčinou ledvinové koliky je konkrement a jeho pohyb v odvodních močových cestách. Vzniká z „plného zdraví". Diagnózu potvrdíme prostřednictvím RTG nebo UZ vyšetřením. Včas neřešená akutní ledvinová kolika hrozí hromaděním moči, hydronefrózou a selháním ledviny.
Léčba ledvinové koliky (konzervativní nebo chirurgická) spočívá hlavně v odstranění kaménku, nebo jiné překážky (krevní sraženina, hnis) z močových cest. Konzervativní léčba spočívá v aplikaci analgetických a spasmolytických léků a zvýšení příjmu tekutin, případně infuzní terapii pro podporu spontánního vyloučení konkrementu.

Využití magnetoterapie při ledvinové kolice

Při ledvinové kolice můžeme využít nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag jako doplnění konzervativní analgeticko-spasmolytické léčby a po odchodu konkrementu k podpoře hojení poškozené sliznice.

Aplikace magnetoterapie při ledvinové kolice

Při ledvinové kolice doporučujeme aplikovat magnetoterapii lokálně nad ledvinu a průběh močovodu analgetické frekvence 4 - 6 Hz a spasmolytické 8-14 Hz dlouhodobě až do odchodu konkrementu. K dohojení 2- 25 Hz.

Magnetoterapie a ledvinová kolika - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při ledvinové kolice? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při ledvinové kolice.

Položky označené * jsou povinné.