Regenerace jater

Regenerace jater pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika regenerace jater: Jaterní buňky – hepatocyty jsou buňky okrouhlého tvaru, s malým množstvím jemného chromatinu. Cytoplasma je hojná, s množstvím organel. Někdy se v cytoplasmě hepatocytů nacházejí různé inkluse, vakuoly a pigmenty. Za normálních okolností to bývá lipofuscin, dále malá množství hemosiderinu a bilirubinu. Za patologických okolností je metabolismus narušen a přítomny jsou různé materiály (tukové vakuoly, bílkovinné kondenzáty, viry, pigmenty: bilirubin, lipofuscin, ceroid, hemosiderin). Jaterní parenchym má značnou schopnost regenerace. Retikulum jaterní tkáně funguje jako kostra pro regeneraci tkáně.

Regenerace jater počíná směrem z periportální oblasti. Proto procesy, které vedou k destrukci kostry jaterní tkáně nebo ty, které poškozují periportální oblast, narušují schopnost regenerace tkáně a často mají trvalé následky. Škála faktorů vedoucích ke zvýšené zátěži jater a k poškození je velká – od infekcí, přes metabolické změny v souvislosti s nezdravou výživou až po toxické změny po expozici chemickým škodlivinám. Léčebně se pro regeneraci jater využívá celá řada hepatoprotektivních látek, ale vždy je další podmínkou i dobrá mikrocikrulace okysličené krve s přísunem kyslíku a živin.

Využití magnetoterapie pro regeneraci jater

Pro regeneraci jater doporučujeme použití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag v prevenci a ochraně jaterní tkáně k podpoře detoxikace organismu a také při poškození jater k podpoře a urychlení regenerace jaterních buněk.

Aplikace magnetoterapie pro regeneraci jater

Pro regeneraci jater aplikujeme na oblast jater stimulační frekvence 50 - 81 Hz k podpoře regenerace plochým aplikátorem a můžeme doplnit zvýšeným pitným režimem s použitím magnetizované vody.

Magnetoterapie a regenerace jater - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie pro regeneraci jater? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie pro regeneraci jater.

Položky označené * jsou povinné.