Zácpa

Zácpa a její léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika zácpy: Zácpa je definována jako méně než 3 stolice týdně nebo přítomnost tvrdé stolice s nutností zvýšeného úsilí při vyprazdňování, pocit neúplného vyprázdnění či nutnost manuálního vybavení stolice.

Zácpou trpí přes 15 % dospělých a nad 65 let věku je popisována až ve 30-40 %. Zácpa je 3x častější u žen než u mužů. Podle příčiny dělíme zácpu na funkční a organickou. Funkční zácpa je např. z důvodů zpomalení pasáže, špatné funkce svalů pánevního dna, nevhodných stravovacích návyků a je u dospělých nejčastější. U organické zácpy je příznakem jiného onemocnění - nemoci CNS, onemocnění konečníku a tlustého střeva, endokrinní nemoci, svalového onemocnění, psychiatrického onemocnění, poléková aj. Prevencí zácpy je pravidelný denní a stravovací režim, dostatek tekutin a vlákniny ve stravě a dostatek pohybu.

Využití magnetoterapie při zácpě

Při zácpě dochází díky aplikacím nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag ke stimulaci nervových zakončení ve střevě a tím k podpoře střevního vyprazdňování.

Aplikace magnetoterapie při zácpě

Při zácpě aplikujeme plošně na oblast břicha frekvence 4 - 6 Hz a 10 – 14 Hz s protibolestivým a spasmolytickým efektem a doplňujeme pitným režimem s použitím magnetizované vody.

Magnetoterapie a zácpa - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při zácpě? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při zácpě.

Položky označené * jsou povinné.