Zánět prostaty, BHP

Zánět prostaty a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika zánětu prostaty: Program s převahou vasodilatačních a hojivých frekvencí vede k ústupu otoku, zklidnění zánětu prostaty a zmírnění potíží vyplývajících z hypertrofické prostaty a jejího zánětu.

 

 


 

Cíl aplikace magnetoterapie při zánětu prostaty

Při zánětu prostaty je cílem aplikace nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie využít její protiotokový a protizánětlivý efekt k hojení a obnově normálních funkcí prostaty a zároveň pozitivně ovlivnit i sexuální dysfunkce.

Využití magnetoterapie při zánětu prostaty

Zánět prostaty, neboli benigní hypertrofie prostaty (BHP), je časté onemocnění mužů, výskyt kterého stoupá s věkem a začíná cca od 50 let. Zvětšení, otok a zánětlivé změny vedou ke ztíženému průtoku moče a tím k častému močení o malých porcích. Jedná se o progresivní onemocnění, které může skončit selháním funkcí dolních močových cest a ledvinovou nedostatečnosti. Zánět prostaty výrazně obtěžuje a je rizikovým faktorem i pro vznik maligního onemocnění prostaty. Prostata růstem utlačuje spodinu močového měchýře a dochází k reflexnímu spasmu hladké svaloviny hrdla močového měchýře, prostaty, části močové trubice a vzniká anatomická obstrukce. Zvětšená prostata v důsledku benigní hyperplazie se projevuje poruchami močení - hovoříme o symptomech dolních močových cest na podkladě benigní hyperplazie prostaty a klinicky se projeví poruchami vyprazdňovacími, mikčními, močovou retencí, infekcí močových cest, hematurií až hydronefrozou a renální insuficiencí. Léčba zánětu prostaty je farmakologická - nejčastěji se podávají inhibitory 5alfa-reduktázy, alfablokátory, fytoterapeutika a chirurgická (TUR aj.)

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag svým protiotokovým a protizánětlivým efektem stimuluje hojení zánětu prostaty, regeneruje hladké svalstvo, pozitivně ovlivňuje i mikrobiální kontaminace prostatického sekretu a napomáhá obnově normálních funkcí prostaty. Zároveň velmi pozitivně ovlivňuje i sexuální dysfunkce.

Magnetoterapie a zánět prostaty - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě zánětu prostaty? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při zánětu prostaty.

Položky označené * jsou povinné.