Artróza kolene

Artróza kolenních kloubů a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika artrózy kolene: Nejčastější lokalizací osteoartrózy je postižení kolenních kloubů. Ve věku 70 let je osteoartrózou postiženo až 90% lidí. Léčba artrózy kolene je medikamentózní - antirevmatika, antiflogistika, analgetika a doplňkově chondroprotektiva, chirurgická - úprava postavení kloubu, náhrady kloubů. Další léčbou artrózy kolene je rehabilitační péče - fyzioterapie a ergoterapie jako magnetoterapie, elektroterapie, ultrazvuk, kryoterapie aj. a cvičení kloubů, protahovací cviky ke zvětšení rozsahu pohybů, uvolnění a protažení zkrácených svalů apod.

Využití magnetoterapie při artróze kolene

Při artróze kolene má v rámci rehabilitační léčby uplatnění nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie, která nemá nežádoucí vedlejší účinky, nezatěžuje pacienta a lze ji aplikovat i v domácích podmínkách, co má pro chronické pacienty velký význam. Uplatní se hlavně protibolestivý, protiotokový a protizánětlivý efekt.

Aplikace magnetoterapie při artróze kolene

Při artróze kolene zpočátku přednostně tlumíme bolesti nízkými frekvencemi 4-6 Hz, aplikujeme denně a po útlumu bolesti kombinujeme s programy regeneračními 25 -50 Hz. Vhodný aplikátor je solenoid.

Magnetoterapie a artróza kolene - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při artróze kolene? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při artróze kolene.

Položky označené * jsou povinné.