Bércový vřed

Bércový vřed a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika bércového vředu: Jde o rozpad povrchových tkání končetiny v důsledku trofických změn při ischémii, nejčastěji v důsledku stagnace odkysličené krve při žilní nedostatečnosti, při cévních komplikacích diabetu, aterosklerotických změnách tepen aj.

 

 

 

Cíl aplikace magnetoterapie při bércovém vředu

Při bércovém vředu zlepší magnetoterapie mikrocirkulaci okysličené krve, podpoří hojivé regenerační procesy a vytvoří co nejlepší podmínky pro zhojení defektu a zlepšení životaschopnosti ohrožených tkání.

Využití aplikace magnetoterapie při bércovém vředu

Varixy dolních končetin - křečové žíly vznikají v důsledku zpětného toku krve nedomykavými žilními chlopněmi. Vedou ke stagnaci odkysličené krve a kyselých metabolitů ve tkáních končetiny a výsledkem jsou ischemické změny končetin, zvýšené riziko zánětlivých změn až tvorba kožních defektů – bércových vředů.
Na vzniku bércového vředu se podílí vrozené dispozice (snížená kvalita vaziva žilní stěny) a další rizikové faktory jako sedavé zaměstnání, poloha při práci, těhotenství, hormonální antikoncepce, obezita, kouření aj.
K hlavním příznakům bércového vředu patří pocity tíhy, napětí nebo tlaku v dolních končetinách, bolest, otok, pálení, svědění a noční křeče. Varixy se vyskytují od lehkých forem žilních metliček až po vyklenuté varikosní žíly s pigmentacemi a dalšími změnami na kůži až v konečné fázi vzniká bércový vřed.

Léčba bércového vředu je medikamentosní (k ovlivnění kvality cévní stěny), chirurgická - od klasické operace, přes nové a miniinvazivní postupy. Opětovná neadekvátní zátěž žilního systému po operaci vede k tvorbě nových varixů.

Při bércovém vředu je nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag využitelná v průběhu léčebného procesu a také jako součást prevence novotvorby varixů po léčbě. Postupujeme stejně jako u bércových vředů u diabetiků. Diabetické noze i žilním varixům prospívá vasodilatační efekt magnetoterapie na prekapiláry a kapiláry a protizánětlivý účinek. Zlepšení mikrocirkulace okysličuje tkáně a vyplavuje metabolity. Zlepšuje se tonus žilního řečiště a žilní návrat. Lepšení se projeví na i vzhledu končetiny – mizí otok, zmenšují se velké klenuté žilní městky.

Aplikace magnetoterapie při bércovém vředu

Při bércovém vředu aplikujeme při bolestech i zánětu opakovaně denně pomocí velkého plochého aplikátoru a solenoidu na co největší část končetiny a později i preventivně.

Magnetoterapie a bércové vředy - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při bércovém vředu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při bércovém vředu.

Položky označené * jsou povinné.