Operace kyčelního kloubu (i endoprotéza), umělý kloub – TEP

Operace kyčelního kloubu a hojení pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika umělého kyčelního  kloubu: Umělý kyčelní kloub je náhrada kloubu poškozeného opotřebením či úrazem kloubem umělým - nejčastěji s kombinací kovu a plastu. První umělé kyčelní klouby byly využity v padesátých letech. Nejčastěji se operuje kyčelní kloub, operací kolenních kloubů je zhruba o polovinu méně. Vyvíjejí se i náhrady dalších kloubů - ramenních, loketních, hlezenních, ale i kloubů prstů. Indikace pro operaci a implantaci umělého kloubu je IV. stupeň opotřebení kloubu.

 

Využití magnetoterapie při umělém kyčelním kloubu

Před a po operaci kyčelního kloubu je nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag indikována před operací, kde zlepšuje vitalitu tkání a po operaci k urychlení hojení a návratu plné hybnosti. Kromě toho se uplatní i při uvolňování endoprotéz na zlepšení stavu kostní tkáně a zpevnění protézy. Podobně je doporučována u všech zlomenin, kde byl použit kovový spojovací materiál – šrouby, dlahy atd. Nedochází zde k tepelnému efektu, k posunu implantátů a nežádoucím účinkům na exponované tkáně.

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je rehabilitační metoda, která je plně použitelná i v případě operace kyčelního kloubu - kovové endoprotézy.

Aplikace magnetoterapie při umělém kyčelním kloubu

Před a po operaci kyčelního kloubu  doporučujeme aplikace následujícím způsobem. V přípravě k operaci střídáme protibolestivé 4 – 10 Hz a hojivé frekvence 10 – 50 Hz a po operaci aplikujeme převážně hojivé frekvence.

Magnetoterapie a operace kyčelního kloubu - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie před a po operaci kyčelního kloubu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie před a po operaci kyčelního kloubu.

Položky označené * jsou povinné.