Ostruhy na patách - bolesti

Patní ostruha a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika ostruhy na patách: Ostruhy na patách jsou kostěné zpevnění úponů vazů a svalů k patné kosti v plosce nohy nebo vzácněji v úponu Achilovy šlachy. Bolest v oblasti patní kosti vzniká přetížením úponů vazů a svalů mechanických přetížením, špatným obutím či vadným postavením nohy. Při patní ostruze pata bolí v místě ostuhy, plosce nebo na jejím vnitřním okraji, pohyby kotníku nejsou omezeny a nejsou příznaky zánětu a otoku mimo ostruhu na patě.

Vyšetřením pomocí RTG lze vyloučit jiné příčiny bolesti jako úraz, artrózu aj. Prevencí je hlavně správná obuv, péče o nohy – cvičení, masírování, protahování nohou, prstů a korekce vadného postavení nohou správnými protetickymi pomůckami. U sportovců při trvalejších bolestech doporučujeme odborné podologické vyšetření a následnou péči. Léčení u lehčích forem ostruhy na patách - lokální aplikace protizánětlivých krémů, ortopedické pomůcky a rehabilitace. V těžších případech aplikaci akustické rázové vlny. Od ozařování měkkým RTG zářením se postupně upouští.

Využití magnetoterapie při bolestech ostruhy na patách

Při bolestech ostruhy na patách se úspěšně využívá v rámci rehabilitační léčby i nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag, která svým protibolestivým, protizánětlivým, protiotokovým a hojivým efektem může pomoci vyřešit lehčí stavy ostruhy na patách. Je dobře využitelná i jako následná léčba po akustické rázové vlně a operaci, kde urychluje hojení.

Aplikace magnetoterapie při bolestech ostruhy na patách

Při ostruze na patách v akutním stádiu aplikujeme protibolestivé nízké frekvence 4 – 10 Hz a k doléčení a prevenci frekvence 10 – 50 Hz nejlépe pomocí solenoidů.

Magnetoterapie a ostruhy na patách - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při ostruhách na patách? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při ostruhách na patách.

Položky označené * jsou povinné.