Bolesti krční páteře

Bolesti krční páteře a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika bolesti krční páteře: U akutních stavů bolesti krční páteře jde nejčastěji o blokádu krční páteře s rotací, úklonem hlavy a silnou bolestí, která se pohybem zesiluje. U chronických bolestivých stavů krční páteře jde o tupé, trvalé bolesti s projekcí do ramen a tyla s vadným držením a kontrakcemi krčních svalů.

Veškeré bolesti krční páteře se často vyskytují na podkladě degenerativních změn. Popisujeme cervikokraniální syndrom s bolestmi hlavy, cervikovestibulární syndrom se závratí, cervikobrachiální syndrom s projekcí bolesti do ramena a paže.

Využití magnetoterapie při bolesti krční páteře

Protibolestivý efekt magnetoterapie je při bolesti krční páteře základním účinkem, pro který je nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie u většiny osob používána. Svým analgetickým, spasmolytickým a protiotokovým efektem napomáhá uvolňovat spasmy a mírnit bolesti krční páteře. Aplikace magnetoterapie mohou při bolesti krční páteře předcházet rehabilitačnímu cvičením, manipulaci apod.

Aplikace magnetoterapie při bolesti krční páteře

V akutním stádiu bolesti krční páteře se doporučují opakované expozice malým aplikátorem nebo solenoidem v rozsahu 4 - 10 Hz na krční a případně hrudní páteř a po odeznění akutních potíží střídáme s programy s frekvencí 10-50 Hz.

Magnetoterapie a bolesti krční páteře - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě či předcházení bolesti krční páteře? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při bolesti krční páteře.

Položky označené * jsou povinné.