Bolesti trojklanného nervu

Bolesti trojklanného nervu a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika bolesti trojklanného nervu: Nervus trigeminus je smíšený motoricko-sensitivní nerv (tzv. trojklanný nerv), převažují vlákna senzitivní. Má 3 větve: n. ophtalmicus, n. maxilaris, n. mandibularis. Patologie mohou být v celém průběhu trojklanného nervu – od malých větví v oblasti zubů, čelisti a paranasálních dutin, přes sinus caveronosus a subarachnoidální prostor až po mozkový kmen. Příčinou bolesti trojklanného nervu může být útlak tumorem, úraz, ischémie nervu, zánět nervu a okolních tkání, infekce (herpes zoster), autoimunní a metabolické nemoci, toxické vlivy aj.

Neuralgie trigeminu (trojklanného nervu) vzniká postižením senzitivní složky, rozlišujeme primární a sekundární neuralgii. Léčba primární neuralgie je medikamentózní a chirurgická, léčba sekundární neuralgie je podle primárního procesu + symptomatická léčba.

Využití magnetoterapie při bolesti trojklanného nervu

K doplňkové a symptomatické léčbě bolesti trojklanného nervu je vhodné využít výjimečné vlastnosti nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie. Tlumí bolesti jednak přímým efektem na šíření nervového vzruchu a jednak protizánětlivým efektem. Aplikace magnetoterapie při bolesti trojklanného nervu je jednoduchá a je široce využitelná (kromě útlaku nádorem). Včasné a denní opakované expozice mohou předejít přechodu do chronicity a zhoršení celkového stavu.

Aplikace magnetoterapie při bolesti trojklanného nervu

Denně opakovaně programy s rozsahem 2-10 Hz k utlumení akutních bolesti trojklanného nervu a v rekonvalescenci střídat s programy s rozsahem 50-81 Hz. Vhodný aplikátor je solenoid a malý diskový.

Magnetoterapie a bolesti trojklanného nervu -Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při bolesti trojklanného nervu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy, jak může pomoci magnetoterapie při bolesti trojklanného nervu.

Položky označené * jsou povinné.