Glaukom (zelený zákal)

Zelený zákal a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika zeleného zákalu (glaukomu): U glaukomu (zelený zákal) dochází k poškozování axonů retinálních buněk a k defektům zorného pole a může vést až ke slepotě.

Na poškození se jako hlavní faktor podílí zvýšený nitrooční tlak, snížená perfúze očního bulbu a z toho vyplývající porucha cirkulace nitrooční kapaliny. Ale poškození může vzniknout i při normotonii. V každém případě je porušen axoplasmatický tok v axonech, což vede k edému nervů a poškození. Další rizikové faktory jsou hypertenze, diabetes mellitus, genetické dispozice, myopie, vaskulární choroby.

Využití magnetoterapie při zeleném zákalu (glaukom)

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag při zeleném zákalu pozitivně uplatní svou schopností významně zlepšit mikrocirkulaci v exponovaných tkáních dilatací prekapilár a kapilár. Tím zlepšuje přísun okysličené krve a živin a odvod metabolitů a upravuje cirkulační poměry v očnici. Hojivý, stimulační efekt a zvýšený metabolický obrat a protizánětlivý efekt mírní poškození zrakového nervu a pozitivně se projeví i při poruše funkce sítnicových tyčinek.

Aplikace magnetoterapie při zeleném zákalu (glaukom)

Při zeleném zákalu (glaukomu) zahájíme aplikace vasodilatačními programy 2-25 Hz a postupně přecházíme na 36 – 44 Hz pomocí solenoidu.

Magnetoterapie a zelený zákal (glaukom) - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě či předcházení zeleného zákalu (glaukomu)? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při zeleném zákalu (glaukomu).

Položky označené * jsou povinné.