Lehká mozková dysfunkce (LMD)

Lehká mozková dysfunkce a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika lehké mozková dysfunkce (LMD): Je to postižení centrálního nervového systému dítěte během nitroděložního života, vlivem porodního traumatu, ischémií a celou řadou dalších vlivů. Synonymem je též výraz "lehká dětská encefalopatie – LDE".

Z rozsahu poškození na bázi strukturálních změn CNS vyplývá i široká škála projevů lehké mozkové dysfunkce odlišných od běžné normy - nápadně nerovnoměrný vývoj intelektových schopností, poruchy pozornosti, hyperaktivita až hypoaktivita, nesoustředěnost, malá vytrvalost, únavnost, impulsivita, překotnost, výkyvy nálad a duševní výkonnosti, emoční labilita, infantilní chování, problémy s usínáním, noční pomočování, noční děsy, poruchy ve vývoji řeči, tělesná neobratnost, poruchy vnímání, poruchy učení, čtení, psaní (dyslexie, dysgrafie), aj.

Cíl použití magentoterapie při lehké mozkové dysfunkci

Základem léčby lehké mozkové dysfunkce je farmakoterapie zaměřena hlavně na "výživa mozku" a zvětšení průtoku krve mozkovými cévami ke zvětšení přísunu kyslíku a glukózy k nervovým buňkám a cílená dlouhodobá rehabilitace.

Magnetoterapie jako optimální metoda pro léčbu lehké mozkové dysfunkce

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je optimální metodou, která v sobě zahrnuje jednak požadovaný účinek farmakoterapie – zlepšení mikrocirkulace okysličené krve a živin v CNS a je zároveň vhodnou fyziatrickou léčební metodou, vedoucí k úpravě svalového tonu, ke zlepšení normálních funkcí a urychlení reparace. V odborné literatuře jsou popsány výborné efekty i u těžkých stavů mozkové dysfunkce s postižením pohybového aparátu aj. Doporučujeme aplikovat na celou oblast páteře a hlavu a v případě poruch hybnosti ještě přidat expozice na postiženou oblast.

Aplikace magnetoterapie při lehké mozkové dysfunkci

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag aplikujeme dlouhodobě na celou páteř a hlavu a všechny partie těla dle potřeby - frekvence: 2 -25 Hz. U hypoaktivity, únavnosti můžeme střídat se stimulačními frekvencemi 50 – 81 Hz. Vhodné jsou velké ploché aplikátory a solenoid.

Magnetoterapie a lehká mozková dysfunkce - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě či předcházení lehké mozkové dysfunkce? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při lehké mozkové dysfunkci.

Položky označené * jsou povinné.