Menierův syndrom a nemoc

Menierův syndrom a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika Menierova syndromu: U Menierovy nemoci jde o postižení vnitřního ucha s rovnovážným ústrojím. Má tři základní příznaky – tinnitus (ušní šelesty a pískoty), nedoslýchavost a vertigo (závratě). Příčinou onemocnění Menierův syndrom je dysfunkce části vnitřního ucha (endolymfatického saku). Příznakem, který převažuje nad oběma ostatními, je záchvat rotačního vertiga, který je velice proměnlivý a obvykle ho předchází aura. Dosahuje vrcholu své intenzity během několika minut a trvá v průměru dvě až tři hodiny. Další dva příznaky, tinnitus a nedoslýchavost, jsou obvykle jednostranné. Tinnitus bývá trvalý nebo intermitentní.

Nedoslýchavost se v průběhu onemocnění zhoršuje a k úpravě sluchu již nedochází. Kauzální léčba není známá. V období záchvatu jsou podávány léky tlumící závrati a léky, které upravují složení a množství endolymfy. Po selhání všech ostatních možností je indikována chirurgická léčba.
U Menierova syndromu jde o stejné klinické projevy, ale příčina může být různá (např. hormonální poruchy, poruchy vodního metabolitu, hypovitaminosy, toxické látky, poruchy krční páteře, poúrazové stavy apod.).

Ušní šelesty se mohou vyskytovat jako součást Meniérové nemoci nebo samostatně. Vždy je v pozadí porucha prokrvení a cévního zásobení vnitřního ucha. Proto i léčba je zaměřená na zlepšení přísunu okysličené krve a živin. Pokud jsou změny dlouhodobé a poškození trvalé - pak jsou efekty léčby minimální.

Využití magnetoterapie při Menierově syndromu

Doporučujeme aplikace nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag na oblast uši a krční páteř a to co nejdříve po objevení prvních potíží. Dochází k výraznému zlepšení průtoku krve drobnými tepénkami a kapilárním řečištěm a lepším podmínkám pro normální funkci a hojení V případě známých vyvolávajících příčin, pak můžeme působit ještě cíleně – např. oblast jater, nadledvinek, slinivky.

Aplikace magnetoterapie při Menierově syndromu

Při Menierově syndromu doporučujeme aplikaci 8 – 20 Hz myorelaxačním (hlavně krční páteř) a vasodilatačním efektem (vnitřní ucho) se dosahuje žádoucí zlepšení mikrocirkulace okysličené krve a živin. Vhodný je zejména aplikátor solenoid na hlavu a plochý na páteř.

Magnetoterapie a Menierův syndrom - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě Menierova syndromu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při Menierově syndromu.

Položky označené * jsou povinné.