Migréna

Migréna a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika migrény: O migréně mluvíme, když jde o periodicky se opakující bolesti poloviny nebo celé hlavy. Bolest je při migréně záchvatovitá, často provázena nevolností a zvracením. Migréna má celou řadu forem a také celou řadu léčebných postupů k jejich ovlivnění. Migréna může mít celou řadu příčin – nejčastěji cévní anomálie v mozku (zvýšenou dráždivost, výduť aj.), dále změny na podkladě poruch v oblasti krční páteře.

Vaskulární teorie udává jako příčinu vazokonstrikci s hypoxií části mozku a následnou vazodilataci, která vede k bolesti. Neurovaskulární teorie mluví o šířící se vlně deprese kortikální mozkové aktivity a současné teorie zvažují, že bolest je vyvolána hypersenzitivitou a patologickou aktivitou jádra trigeminu a jeho periferních zakončení v oblasti mening. Projevy migrény jsou od stádia prodromů, auru, přes vlastní záchvat až po status migrenosus. Terapeuticky se podávají antimigrenika (agonista 5HT-1B/D), analgetika, nesteroidní antiflogistika, preventivně beta blokátory, aj.

Ale také je řada migrén špatně reagujících na léčbu, které nevykazují jednoznačně žádnou z výše uvedených příčin a přitom výborně reagují na celkovou detoxikaci organismu a na léčbu zaměřenou na podporu funkce jater. Jde pravděpodobně o proces vedoucí ke snížení látek v oběhu, které mohou být spouštěcím mechanismem cévních reakcí v mozkových cévách.

Využití magnetoterapie při migréně

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag, kromě přímého ovlivnění aktivity CNS, významným způsobem mění metabolické poměry a zlepšuje mikrocirkulaci. Tím vede k detoxikaci a regeneraci exponovaných tkání a má zásadní vliv na kvalitu krevního zásobení v exponované oblasti, co se pozitivně projeví na omezení záchvatů a bolestí při migréně.

Aplikace magnetoterapie při migréně

Při migréně doporučujeme analgetické frekvence 4- 6 Hz při akutních potížích na hlavu a krční páteř solenoidem a v době mezi ataky 50 – 81 Hz na oblast břicha-jater plochým aplikátorem a zvýšený pitný režim.

Magnetoterapie a migréna - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při migréně? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při migréně.

Položky označené * jsou povinné.