Stavy po cévní mozkové příhodě

Cévní mozková příhoda a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika cévní mozkové příhody (CMP): Cévní mozková příhoda je náhle vzniklá mozková porucha, většinou ložisková, která je způsobená poruchou mozkové cirkulace z ischemické příčiny, hemoragické, intracerebrální a subarachnoidální příčiny.

Podle průběhu dělíme cévní mozkové příhody na tranzitorní s odezněním do 24 hodin (je varovným signálem), reverzibilní, která trvá od 24 do 14 dnů, a poté odeznívá, (může zanechat malý funkční deficit), progredující, která vzniká pokračující trombózou se selháváním kompenzačních mechanismů mozkové cirkulace a dokončenou cévní mozkovou příhodu s ireversibilním ložiskovým postižením a s trvalým funkčním deficitem. Léčba cévní mozkové příhody v akutním stádiu je zaměřená na udržení vitálních funkcí, protiedémovou terapii, případnou trombolytickou a normalizaci krevního tlaku. Po zvládnutí akutní cévní mozkové příhody fáze se zahájí rehabilitace.

Využití magnetoterapie při stavech po cévní mozkové příhodě

V rámci včasné rehabilitace (většinou po propuštění pacienta z hospitalizace po zvládnutí akutního stádia) lze aplikovat nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag, která svým vasodilatačním efektem na prekapiláry a kapiláry významně zlepší mikrocirkulaci, přísun kyslíku a živin do postižených oblastí mozku a působí zároveň protiotokově. Tím zlepší metabolické podmínky pro normální funkci nervových buněk a podpoří další pohybovou a jinou rehabilitaci po cévní mozkové příhodě.

Aplikace magnetoterapie při stavech po cévní mozkové příhodě

Při stavech po cévní mozkové příhodě aplikujeme programy ve frekvenčním rozsahu 2 – 25 Hz, kde se projeví spasmolytický a vasodilatační efekt. Aplikujeme solenoidem na hlavu a případně plochým aplikátorem na oblast krční páteře.

Magnetoterapie a stavy po cévní mozkové příhodě - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při stavech po cévní mozkové příhodě? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při stavech po cévní mozkové příhodě.

Položky označené * jsou povinné.