Zánět dutin – sinusitida

Zánět dutin, rýma a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika zánětu dutin (sinusitida):Ve většině případů jsou záněty dutin způsobeny bakteriální infekcí, ale onemocnění obvykle předchází virová infekce horního dýchacího traktu. Při ORL vyšetření dutin se prokážou chorobné změny paranazálních sinusů, maxilárních sinusů etmoidálních, frontálních a sfenoidálních sinusů. Chorobné změny při virózách jsou obvykle dočasné a mohou ustoupit i bez specifické léčby, bakteriální superinfekce vyžaduje cílenou léčbu.

 

Využití magnetoterapie při zánětu dutin (sinusitida)

Při zánětu dutin aplikace využíváme nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag od počátku potíží, hlavně k uvolnění neprůchodnosti Eustachovy trubice pro otok sliznic. Při nutnosti cílené ORL léčby při zánětech nosohltanu a dutin aplikujme magnetoterapii co nejdříve spolu s ostatní cílenou léčbou včetně antibiotické. Magnetoterapie působí protiotokově, stimuluje hojení, zlepšuje efekt antibiotické léčby, urychluje hojení a lze ji používat i v preventivním režimu. U alergické rýmy (rhinitis allergica) vede aplikace ke snížení vodnaté sekrece a výraznému klinickému zlepšení.

Aplikace magnetoterapie při zánětu dutin (sinusitida)

Při zánětu dutin doporučujeme aplikovat programy ve frekvenčním rozsahu 2 – 25 Hz aplikujeme lokálně na dutiny a krk nejlépe pomocí solenoidu nebo diskového aplikátoru.

Magnetoterapie a zánět dutin - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě zánětu dutin? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při zánětu dutin.

Položky označené * jsou povinné.