Zánět středního ucha – otitis media

Zánět středního ucha a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika zánětu středního ucha (otitis media): Nachlazení, rýma a další nekomplikované katary horních cest dýchacích (KHCD) jsou všude ve světě hlavní příčinou infekční nemocnosti. Rýma, zánět spojivek a další katary – zvláště ty, jež jsou vyvolány lidskými rinoviry, predisponují opakovaně postižené jedince k druhotným závažným komplikacím.


U dětí jsou nejčastější záněty středního ucha, sinusitidy, exacerbace spastické bronchitidy, astmatu a cystické fibrózy s postižením dolních cest dýchacích. Infekce vyvolané rinoviry jsou závažné především u starších osob, chovanců domů pro přestárlé, transplantovaných jedinců, novorozenců a malých dětí.

Ucpání Eustachovy trubice při viróze omezující drenáž středouší a virová infekce indukuje ve středouší zánětlivý proces, který umožňuje rozvoj bakteriálních komplikací. Navíc je infekce rinovirem nepříznivým faktorem při antibiotické léčbě otitidy (Nouza).

Aplikace magnetoterapie při zánětu středního ucha (otitis media)

Při zánětu středního ucha doporučujeme aplikovat programy ve frekvenčním rozsahu 2 – 25 Hz aplikujeme lokálně na dutiny a krk nejlépe pomocí solenoidu nebo diskového aplikátoru.

Magnetoterapie a zánět středního ucha - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě zánětu středního ucha? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při zánětu středního ucha.

Položky označené * jsou povinné.