Artralgie či artróza ramenních kloubů

Atralgie ramenního kloubu a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika artralgie (artróza ramenních kloubů): Je to degenerativní kloubní onemocnění. Artralgie postihuje prvotně kloubní chrupavku a po jejím poškození reagují okraje postiženého kloubu tvorbou výběžků. Druhotně mohou být díky artralgii poškozeny i vazy a měkké tkáně kolem kloubu. Poškození vede k deformaci kloubů, omezení hybnosti a k bolestivosti. Na vývoji artralgie (artrózy ramene)  se podílí stárnutí, vrozené změny kloubů, traumatické změny, přetěžování, metabolické vlivy aj. Léčba je komplexní – medikamenty, chirurgická, korekční, rehabilitační a lázeňská.

Využití magnetoterapie na artralgii (artrózu ramene)

Jde o jednu ze základních diagnóz pro použití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie. S úspěchem se využívá její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá u chronických postižení zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů a přináší celkovou úlevu od bolesti.

Aplikace magnetoterapie na artralgii (artrózu ramene)

Magnetoterapii na artralgii (artrózu ramenních kloubů) aplikujeme pomocí speciálního aplikátoru na rameno nebo solenoidu. Zpočátku přednostně tlumíme bolesti nízkými frekvencemi 4-6 Hz a po útlumu kombinujeme s programy regeneračními 25 -50 Hz.

Magnetoterapie a artralgie (artróza ramene) - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě artrózy ramene? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při artróze ramene (artralgie).

Položky označené * jsou povinné.