Bolesti po amputaci

Poamputační bolesti a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika bolestí po amputaci: Jde o bolesti v pahýlu, které někdy vznikají po amputaci končetiny a fantomové bolesti, které jsou pociťované v již odstraněné končetině.

 

 

 

Cíl aplikace magnetoterapie na bolesti po amputaci

Aplikace magnetoterapie na bolesti po amputaci mají za cíl zmírnit bolestivé stavy a zvýšit šanci na odstranění těchto bolestivých pocitů.

Využití magnetoterapie na bolesti po amputaci

Bolesti po amputaci končetiny jsou bolestivé vjemy v pahýlu a fantomové bolesti v té části těla, která byla amputována. Bolesti po amputaci a fantomové bolesti se vyskytují až u jedné třetiny osob po amputaci a jsou špatně léčebně ovlivnitelné.

Aplikace magnetoterapie na bolesti po amputaci

Na bolesti po amputaci doporučujeme aplikovat nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag v analgetických a vasodilatačních frekvencích dlouhodobě 2-3x denně v oblasti příslušných segmentů páteře a lokálně na pooperační pahýl solenoidem a plochým aplikátorem.

Bolesti v pahýlu mohou mít příčinu ve špatném cévním zásobení, dráždění nervu apod. Je nutné odborné interní a neurologické vyšetření a léčba podle zjištěné příčiny. Na bolesti v pahýlu opět aplikujeme protibolestivé frekvence a střídáme s vasodilatačními.

Magnetoterapie a bolesti po amputaci - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při bolestech po amputaci končetiny? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při bolesti po amputaci.

Položky označené * jsou povinné.