Karpální tunel

Karpální tunel a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika: Program pro karpální tunel optimálně střídá analgetické a vasodilatační až stimulační frekvence vhodné pro aplikace u syndromu karpálního tunelu.

 

 

 

Cíl aplikace magnetoterapie pro karpální tunel

Cílem aplikace magnetoterapie pro karpální tunel je podpořit protiotokovým, protizánětlivých a hojivým efektem uvolnění až odstranění útlaku a regeneraci poškozených tkání při současném tlumení bolesti.

Využití magnetoterapie pro karpální tunel

Jde o syndrom, kde dochází k útlaku nervověcévního svazku a šlach ohýbačů prstů v zúženém kanálu v oblasti zápěstí a z toho vyplývá celá řada neurologických a pohybových potíží a bolestivost. Karpální tunel je štěrbina na vnitřní straně zápěstí ohraničená zápěstním kloubem a zevně pevným vazivovým pásem. V karpálním tunelu  prochází šlachy svalů předloktí, které ohýbají prsty a nerv - nervus medianus. Zvýšeným tlakem na nerv v karpálním tunelu dochází k bolestivým a degenerativním projevům. Příčinou zvýšeného tlaku jsou zánětlivé změny, změny po námaze a u žen se uplatňují i vlivy hormonální.

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii lze úspěšně použít v každém stádiu postižení. Vede k výraznému omezení bolesti a návratu hybnosti. Uplatňuje se hlavně protibolestivý, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt.

Aplikace magnetoterapie pro karpální tunel

Pro léčbu a prevenci potíží s karpálním tunelem doporučujeme aplikaci zahájit expozicemi na zápěstí s frekvencí 4 – 10 Hz a po ústupu silných bolestí dále frekvence 2 – 25 Hz až do ústupu potíží a pak dále preventivně dle potřeby. Vhodný aplikátor - solenoid pro obě ruce nebo malý diskový aplikátor pro jednu.

Magnetoterapie a karpální tunel - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě karpálního tunelu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při potížích s karpálním tunelem.

Položky označené * jsou povinné.