Tenisový loket

Tenisový loket a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika: Program je určen na bolest v kloubech loketních – tenisový loket (radiální epikondylitis), který vzniká při nadměrném jednostranném zatížení u sportovců a těžce pracujících.

 

 

 

Cíl aplikace magnetoterapie na tenisový loket

Přionemocnění nazývaném tenisový loket tlumí magnetoterapie bolest a podporuje proces hojení společně s ostatní chirurgickou a rehabilitační léčbou. Zánětlivá onemocnění šlach a úponů mají tendenci ke chronicitě a opakovaně se objevují při předčasném zatížení a nedostatečném doléčení a rekonvalescenci. Proto je vhodné magnetoterapii aplikovat preventivně i v klidovém stádiu.

Využití magnetoterapie na tenisový loket

U tenisového lokte jde o onemocnění svalových a šlachových úponů loketního kloubu, (radiální epicondylus humeru) a patří mezi entezopatie. Přetíženy bývají především svaly natahující zápěstí (extenzory zápěstí) a svaly obracející ruku dlaní vzhůru (supinátory). Rizikové faktory chronické formy tenisového lokte u sportovců můžeme ovlivnit snížením tréninkové zátěže a kompenzačním cvičením. U těžce fyzicky pracujících může pomoci střídání činnosti v průběhu směny. Onemocnění vede k bolesti až nemožnosti úchopu předmětu do ruky a poklesu svalové síly. Léčba je dlouhodobá a zahrnuje jak konzervativní tak chirurgickou péči, klidový režim, ortézy, ledové obklady, analgetika, kortikoidy a při neúspěchu operační zákrok. V rámci konzervativní léčby hraje nejdůležitější roli fyzioterapie, magnetoterapie a další.

Aplikace magnetoterapie na tenisový loket

Při onemocnění nazývaném tenisový loket aplikujeme nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag lokálně na postižený loket denně, opakovaně a dlouhodobě nejlépe malým diskovým aplikátorem nebo pomocí solenoidu. Na tenisový loket se tak uplatní se analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt magnetoterapie.

Magnetoterapie a tenisový loket - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě potíží nazývaných tenisový loket? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při potížích nazývaných tenisový loket.

Položky označené * jsou povinné.