Záněty kloubů ruky a zápěstí

Záněty koubu ruky a zápěstí a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika zánětů kloubů ruky a zápěstí: Nejčastější příčinou zánětlivého postižení drobných kloubů rukou a zápěstí je revmatoidní artritida. Zánět uvnitř kloubu způsobí otok, bolest a zatuhnutí. Kůže nad kloubem bývá teplejší, a pokud trvá zánět kloubu a zápěstí delší dobu, vede k poškození chrupavky a kosti, takže v kosti vznikají destrukce. V nejtěžších případech zánětu kloubů  mizí části kostí tvořící kloubní plochy. To vede k deformitám v kloubech.

Typickým projevem artritidy je tzv. ranní ztuhlost. Příčinou revmatoidní artritidy je porucha imunitního systému. Nemoc omezuje život pacienta a může vést až k trvalé invaliditě. Terapeuticky je důležitá úprava životního prostředí a životosprávy, rehabilitace, lázeňská léčba a léky s účinky protizánětlivými a analgetickými.

Využití magnetoterapie na záněty kloubů ruky a zápěstí

Záněty kloubů ruky a zápěstí je pro využití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag jedna ze základních indikací. Přínosem je její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá u chronických zánětů kloubů ruky a zápěstí zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů a přináší celkovou úlevu od bolesti.

Aplikace magnetoterapie na záněty kloubů ruky a zápěstí

Při zánětech kloubů ruky a zápěstí přednostně tlumíme bolesti nízkými frekvencemi 4-6 Hz a po útlumu kombinujeme s programy regeneračními 25 - 50 Hz. Nejčastěji používáme aplikátor solenoid na malé klouby a zápěstí.

Magnetoterapie a záněty kloubů ruky a zápěstí - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě zánětů kloubů ruky a zápěstí? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při zánětech kloubů ruky a zápěstí.

Položky označené * jsou povinné.