Zmrzlé rameno (ztuhlá ramena)

Ztuhlé, zamrzlé rameno a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika diagnózy zmrzlé rameno: Celou skupinu postižení ramenního kloubu označujeme jako syndrom bolestivého ramene, lidově řečeno zmrzlé rameno. Projevuje se bolestí v oblasti ramene s omezením hybnosti. Syndrom zmrzlého ramene v sobě zahrnuje postižení jedné nebo více měkkých struktur ramenního kloubu: svalů, šlach, burz, vazů, kloubního pouzdra nebo glenoidálního labra, které často nemá přímý vztah k poranění ramene.

Příčiny syndromu zmrzlého ramene jsou poruchy svalstva rotátorové manžety, zánětlivé nebo degenerativní postižení, zánět kloubních obalů, primární poruchy akromioklavikulárního kloubu a sekundární změny z krční páteře aj. Chronické a těžké stavy zmrzlého ramene vedou k reflexní fibrosní kontraktuře kloubního pouzdra. Postupně se zhoršuje pohyblivost ramenního kloubu a syndrom zmrzlého ramena se rozvíjí.

Je-li bolestivé upažení v rozsahu asi 60-120 stupňů, jde o tzv. impingement syndrom, tj. poškození šlach rotátorové manžety nebo všeobecně útlak v subakromiálním prostoru z jiného důvodu (např. burzitida). V případě impingementu bývá podstatně více omezena a bolestivá vnitřní rotace než vnější, na rozdíl od zmrzlého ramena, kde je výrazné omezení pohybů ve všech směrech.

Využití magnetoterapie při syndromu zmrzlého ramene

Syndrom zmrzlého ramene je pro využití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag jedna ze základních indikací. Přínosem je její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá tlumit bolest, zlepšovat hybnost, působí protizánětlivě a přináší celkovou úlevu.

Aplikace magnetoterapie při syndromu zmrzlého ramene

Při syndromu zmrzlého ramene zpočátku přednostně tlumíme bolesti nízkými frekvencemi 4-6 Hz a to denně opakovaně a po útlumu kombinujeme s programy regeneračními 25 - 50 Hz k prevenci recidivy. Nejčastěji používáme speciální aplikátor na rameno a plochý na krční páteř.

Magnetoterapie a zmrzlé rameno - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě zatuhlých ramen (zmrzlého ramene)? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při zatuhlých ramenech (zmrzlém rameni).

Položky označené * jsou povinné.