Ischemická choroba srdeční

Ischemická choroba srdeční a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika ischemické choroby srdeční: Ischemická choroba srdeční - ICHS – je onemocnění z nedostatečného krevního zásobení některých oblastí srdečního svalu, které způsobuje onemocnění věnčitých tepen (zpravidla ateroskleróza – kornatění tepen). Pracující srdečný sval trpí nedostatkem kyslíku. Stav vede k bolestem u srdce a ke snížení srdečního výkonu s celou řadou celotělových důsledků. Akutní formou ischemické choroby srdeční je např. akutní infarkt myokardu, do chronických forem řadíme stavy po infarktu myokardu, anginu pektoris, rozmanité poruchy vedení vzruchu a poruchy srdečního rytmu. U ischemické choroby srdeční je zlepšení prokrvení srdečního svalu a dostatečný přísun kyslíku základem léčby.

Využití magnetoterapie při ischemické chorobě srdeční

Při ischemické chorobě srdeční zlepšuje nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag zásobení srdečního svalu kyslíkem, působí proti vzniku trombů a tím může celkově pozitivně ovlivnit pacientův stav. Pouze v případě zavedeného kardiostimulátoru pulzní magnetoterapii nedoporučujeme, protože indukcí může dojít ke změnám funkce přístroje s následnou poruchou rytmu. Ve výše uvedených případech srdečního onemocnění ischemické choroby srdeční – pokud nemají kardiostimulátor – není důvod se magnetoterapie bát, naopak – lze očekávat snížení počtů záchvatů a bolesti u srdce, úpravu rytmu a celkové zlepšení zdravotního stavu a ischemická choroba srdeční nebrání použití magnetoterapie i na souběžné kloubní potíže. Uplatňuje se především vasodilatační efekt - při působení nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag dochází k efluxu Ca2+ iontů, což vede k povolení svaloviny cév (zejména prekapilárních svěračů) a k následné vasodilataci. Nízkofrekvenční magnetoterapie se osvědčuje nejen u ischemické choroby srdeční, ale také u ischémie dolních i horních končetin. Rozšiřuje se kolaterální řečiště v kůži a ve svalové tkáni. Zrychlení látkové výměny umožní rychlejší vstřebávání otoků a v dané oblasti dochází zároveň k výraznému protizánětlivému a protiotokovému (protiedémovému) působení.

Zkušenosti ukazují výrazné zmírnění ischemické choroby srdeční, odbourání anginozních (bolestivých) stavů a zvýšení celkové výkonnosti. Doporučujeme s aplikacemi začínat postupně a nejlépe od dolních končetin. Tímto postupem minimalizujeme případnou silnější adaptační reakci.

Aplikace magnetoterapie při ischemické chorobě srdeční

Při ischemické chorobě srdeční zpočátku doporučujeme 1x denně aplikovat programy s frekvencemi 20 – 44 Hz (nejlépe na dolní končetiny pro lepší adaptaci reakcí oběhového systému a následně na hrudník 1 -2x denně).

Magnetoterapie a ischemická choroba srdeční - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při ischemické chorobě srdeční? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při ischemické chorobě srdeční.

Položky označené * jsou povinné.