Artritidy páteře

Artritida páteře a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika artritidy páteře: Program a způsob aplikace využíváme u pacientů s artritidou postihující převážně páteř.

 

 

 

 

 

Cíl aplikace magnetoterapie při artritidě páteře

Při artritidě páteře je cílem aplikace především tlumit zánětlivé projevy, mírnit bolest a zlepšovat hybnost. Ovlivněním cévního systému, zlepšením přísunu okysličené krve a živin a odváděním metabolitů vytvářet lepší podmínky pro hojení artritidy páteře a normální funkci páteře.

Využití magnetoterapie při artritidě páteře

Při artritidě páteře jde zejména u ankylosující spondylitidy (Bechtěrevova choroba) jde o chronické zánětlivé onemocnění, postihující převážně SI a intervertebrální klouby, s postupným tuhnutím až ankylosou páteře.

Při revmatoidní artritidě páteře postihující krční páteř, vzniká synovitida meziobratlových kloubů s následným poškozením struktur chrupavky, kosti, ligament až dislokace atlanto-axiálního kloubu.

Terapeuticky je při artritidě páteře důležitá úprava životního prostředí a životosprávy, rehabilitace, lázeňská léčba a léky s účinky protizánětlivými a analgetickými.

Pro využití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je artritida páteře jedna ze základních indikací. Přínosem je její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá u chronických postižení zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů a přináší celkovou úlevu od bolesti.

Aplikace magnetoterapie při artritidě páteře

Při artritidě páteře tlumíme zpočátku přednostně bolesti nízkými frekvencemi 4-6 Hz a po útlumu kombinujeme s programy regeneračními 25 - 50 Hz. Vhodný aplikátor vybíráme podle lokalizace postižení. Nejčastěji solenoid na malé klouby a velký plochý nebo lůžkový aplikátor na páteř.

Magnetoterapie a artritida páteře - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při artritidě páteře? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při artritidě páteře.

Položky označené * jsou povinné.