Bechtěrev

Bechtěrevova choroba a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika Bechtěrevovy choroby: Bechtěrevova choroba je nejčastější revmatické onemocnění postihující páteř. Program a způsob aplikace je určen pro pacienty od prvních příznaků až po pokročilá stádia onemocnění.

 

 

 

Cíl aplikace magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě

Při Bechtěrevově chorobě je cílem aplikace tlumit bolest a umožnit lepší pohybovou rehabilitaci. Dále je cílem mírnit zánětlivé projevy a brzdit progresy onemocnění.

Využití magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě

Bechtěrevova choroba - ankylosující spondylitis - je specifické chronické zánětlivé onemocnění páteře s poruchou imunity, které má dlouhodobý a postupně se zhoršující průběh. Bechtěrevova choroba vede k výraznému omezení hybnosti a je provázen výraznou bolesti. Bechtěrevova choroba postihuje převážně sakroiliakální skloubení (SI) a intervertebrální klouby s postupným tuhnutím až ankylosou páteře. Vzniká kostěné přemostění intervertebrálního prostoru (syndesmofyty).

Terapeuticky je důležitá úprava životního prostředí a životosprávy, rehabilitace, lázeňská léčba a léky s účinky protizánětlivými a analgetickými.

Aplikace magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě

Pro využití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je Bechtěrevova choroba jednou ze základních indikací. Přínosem je její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá u chronických postižení zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů a přináší celkovou úlevu od bolesti.
Zpočátku při Bechtěrevově chorobě aplikací přednostně tlumíme bolesti nízkými frekvencemi a po útlumu kombinujeme s programy regeneračními. Vhodný aplikátor vybíráme podle lokalizace postižení. Nejčastěji selenoid na malé klouby a velký plochý nebo lůžkový aplikátor na páteř.

Magnetoterapie a Bechtěrevova choroba - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě.

Položky označené * jsou povinné.