Bolesti páteře

Bolesti páteře a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika bolestí páteře: Jde o bolesti páteře v důsledku degenerativních, zánětlivých procesů a také při nadměrné námaze, nezvyklé pohybové aktivitě a prochlazení. Příčin bolestí páteře je celá řada od funkčních až po strukturální změny ve všech tkáních opěrného systému.

 

 

 

Cíl aplikace magnetoterapie při bolesti páteře

Při bolesti páteře je cílem aplikace zmírnit akutní bolest, působit spasmolytický na svalové spasmy, dosáhnout lepší hybnosti a umožnit další pohybovou rehabilitaci a urychlit regeneraci při bolesti bederní páteře, bolesti krční páteře i při bolesti hrudní páteře.

Využití aplikace magnetoterapie při bolesti páteře

Při bolesti páteře využívá program automatické střídání od protibolestivých frekvencí až do hojivé. Využívá se u bolesti páteře v důsledku degenerativních, zánětlivých procesů a také bolestech po nadměrné fyzické námaze, nezvyklé pohybové aktivitě a při prochlazení. Aplikovat lze jak při bolesti bederní páteře, bolesti krční páteře i při bolesti hrudní páteře.

Často lidé řeší bolesti páteře a kloubů užíváním léků s analgetickým, protizánětlivým účinkem (nesteroidní antirevmatika) a myorelaxačním účinkem (centrální myorelaxancia) apod. Vše s rizikem nežádoucích vedlejších účinků hlavně při dlouhodobém užívání.

Aplikace magnetoterapie při bolesti páteře

Výhodou rehabilitační léčby bolesti páteře a kloubů pomocí nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je minimum kontraindikací a nežádoucích účinků. Nezatěžuje pacienta a lze ji aplikovat i v domácích podmínkách, co má velký význam hlavně pro chronické pacienty. Magnetoterapii lze při bolesti páteře aplikovat i při souběžném užívání léků, hlavně k období akutních bolestí. Při bolesti páteře využíváme převážně skládací ploché aplikátory vleže a vsedě na páteř nebo lůžkový aplikátor. Uplatní se hlavně protibolestivý, protiotokový, protizánětlivý a regenerační efekt.

Magnetoterapie a bolesti páteře - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při bolesti krční, bederní či hrudní páteře? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při bolesti krční, bederní či hrudní páteře.

Položky označené * jsou povinné.