Ischias (akutní)

Ischias a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika akutního ischiasu: Jde o útlak pleteně sedacího nervu v oblasti bederní a křížové páteře s vystřelováním do dolní končetiny s výraznou akutní bolesti a omezenou pohyblivosti.

 

 

 

Cíl aplikace magnetoterapie při akutním ischiasu

Při akutním ischiasu je cílem aplikace ulevit od bolesti a umožnit srovnání nefyziologického postavení obratlů, odstranit útlak nervových kořenů a tlumit a hojit případnou zánětlivou příčinu. Program aplikujeme opakovaně i několik hodin denně až do pocitu úlevy od ischiasu.

Využití aplikace magnetoterapie při akutním ischiasu

Při ischiasu mohou být prvním signálem občasné bolesti v oblasti bederní páteře a jako takové mohou předcházet akutnímu poškození meziobratlové ploténky a vyhřeznutí jejího jadérka do páteřního kanálu s následným útlakem kořene ischiadického nervu nejčastěji v přechodu bederní a křížové páteře (L - S1).
U lumboischiadického syndromu (houser, ústřel, ischias) jde o útlak kořenových nervů v oblasti bederní a křížové páteře s vystřelováním do dolní končetiny s výraznou akutní bolesti a omezenou pohyblivosti. Často ischias vzniká po prochlazení a zánětu nervu (neuritis ischiadica) a po fyzické zátěži při nefyziologické poloze. Příčinou ischiasu je nejčastěji prudký pohyb, zvedání břemene v nefyziologické poloze apod. Při ischiasu dochází k bolestivým kontrakturám hlubokých svalů kolem páteře. Projekce bolesti u lumboischiadického syndromu se liší podle lokalizace výhřezu. Při výhřezu ploténky mezi obratli L3 - L4 vede bolest po přední straně nohy, při postižení mezi obratli L4 - L5 jsou popisované bolesti na boku nohy – lampasová projekce a při výhřezu ploténky L5 - S1 bolest vychází z obratle přes zadní část nohy do paty.

Aplikace magnetoterapie při akutním ischiasu

Při akutním ischiasu jsou aplikace nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag vhodné, jak při zánětu nervu, tak při mechanické příčině a lze je kombinovat s další medikamentózní léčbou. Významně pozitivně se projeví analgetický efekt při ischiasu a také spasmolytický, protiotokový a protizánětlivý účinek magnetoterapie. Zlepšená mikrocirkulace v exponované oblasti zlepšuje distribuci a účinek podávaných léků.

Magnetoterapie a akutní ischias - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při akutním ischiasu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při akutním ischiasu.

Položky označené * jsou povinné.