Útlak nervů (chronický)

Vyhřezlá ploténka, útlaky nervů a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika chronického útlaku nervů: Program využíváme převážně u chronických bolestí zad vzniklých v důsledku degenerativních změn páteře.

 

 

 

 

Cíl aplikace magnetoterapie při chronickém útlaku nervů

Při chronickém útlaku nervů je cílem aplikace ulevovat od bolesti, umožnit další pohybovou rehabilitaci, podporovat regeneraci a udržovat dlouhodobě únosný stav. Aplikovat i v klidové době 1-2 x denně jako udržovací léčbu.

Využití magnetoterapie při chronickém útlaku nervů

Při chronickém útlaku nervů jde o útlaky kořenových nervů (kořenové syndromy) v různých oblastech páteře s vystřelováním bolesti a omezenou hybnosti - vertebrogenní algický syndrom. Na rozdíl od akutního stavu jde o trvalé potíže, které se přechodně zmírní nebo naopak zhorší.

Nejčastěji bývá chronický útlak nervů důsledkem degenerativních změn páteře - spondylózy, spondylartrózy, osteochondrózy. Příčinou chronického útlaku nervů je tlak výhřezu disku nebo osteofytů působících na nervový kořen. Tlakem výhřezu meziobratlové ploténky nebo osteofytů a vlivem dalších degenerativních změn páteře působících na nervový kořen vznikají kořenové syndromy s měnící se propagací bolesti podle lokalizace útlaku. Popisujeme řadu vertebrogenních algických syndromů chronického útlaku nervů - cervikokraniální, cervikovestibulární, cervikobrachiální, kořenové syndromy na horní končetině, bolesti hrudní páteře, chronické bolesti v bedrech a kříži, SI algický syndrom, kořenové syndromy na dolní končetině, syndrom kaudy equiny.

U vertebrogenních algických syndromů se při chronickém útlaku nervů uplatní protibolestivý, myorelaxační, protiotokový a regenerační efekt nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag. Pouze magnetoterapie však nemůže odstranit již existující anatomické změny trvalého charakteru, které vyžadují případný chirurgický zákrok. Lze ji však aplikovat i jako přípravu na operaci a pak v období rekonvalescence a následně jako prevenci dalších degenerativních změn. Při současném podávání nesteroidních antirevmatik, se účinek těchto léků na chronický útlak nervů magnetickým polem posiluje. Magnetoterapie se aplikuje u těchto chronických stavů jako ulevovaní a udržovací terapie, která mírní bolest, zlepšuje pohyblivost a kvalitu života.

Aplikace magnetoterapie při chronickém útlaku nervů

Při akutním útlaku nervů a bolesti upřednostňujeme nízké protibolestivé frekvence 4 – 6 Hz a u chronických bolestí střídáme s frekvencemi 13 -17 Hz s vyšším podílem myorelaxace. Aplikátor přikládáme na místo útlaku míšního nervu.

Magnetoterapie a chronický útlak nervů - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při chronickém útlaku nervů? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při chronickém útlaku nervů.

Položky označené * jsou povinné.