Alzheimerova demence (tzv. Alzheimer)

Alzheimerova demence a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Popis Alzheimerovy demence (tzv. Alzheimera): Jde o neurodegenerativní onemocnění mozku, při kterém dochází k postupné demenci. Alzheimerova demence vede k rozpadu nervových vláken, nervových buněk a ke změně látkové činnosti mozku v důsledku ukládání patologických proteinů. To vede k atrofii mozku, tvorbě beta-amyloidu, formaci plaku, úbytku acetylcholinu, sterilnímu zánětu a působením volných kyslíkových radikálů k zániku neuronů. V současné době vede léčba Alzheimerovy demence spíše ke zpomalování postupu nemoci a zaměřuje se na zlepšení metabolismu mozku, hormonální terapii, inhibici acetylcholinesteráz a podávání látek s protizánětlivým a doplňkově i antioxidačním efektem.

Využití magnetoterapie při Alzheimerově demenci

K doplňkové léčbě Alzheimerovy demence patří i rehabilitace, v rámci které lze aplikovat nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii, která svým vasodilatačním a protizánětlivým efektem zlepšuje přísun živin a kyslíku pro centrální nervový systém a podílet na zpomalování progrese nemoci a stabilizování zdravotního stavu. Vyšší stimulační frekvence vedou k přímé stimulaci nervové aktivity.

Aplikace magnetoterapie při Alzheimerově demenci

Při Alzheimerově demenci aplikujeme denně programy s rozsahem 2-25 a 50-81Hz s vasodilatačním a stimulačním efektem. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblast páteře.

Magnetoterapie a Alzheimerova demence

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při Alzheimerově demenci? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při Alzheimerově demenci.

Položky označené * jsou povinné.