Artritidy kloubů

Artritidy kloubů  a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika artritidy kloubů: Program je upraven k cíleným aplikacím při kloubních zánětech. Kombinací protibolestivých a vasodilatačních frekvencí dosahuje zlepšení přísunu okysličené krve, živin a odvádění metabolitů ze zánětem postižených tkání a vytváří tak lepší podmínky pro hojení artritidy kloubů a regeneraci při současném útlumu bolesti.

 

 

Cíl aplikace magnetoterapie při artritidě kloubů

Při artritidě kloubů je cílem aplikace magnetoterapie tlumit zánětlivé projevy, otok, mírnit bolest a zlepšit hybnost postižených kloubů.

Popis artritidy kloubů

Artritidy kloubů jsou zánětlivá kloubní onemocnění různého původu s výraznou imunitní složkou (revmatoidní artritida), ale také artritidy při dalších onemocněních jako dna, lupénka apod.

K nejčastějším artritidám postihujícím klouby patří revmatoidní artritida, Bechtěrevova nemoc a psoriatická artritida. Přesná příčina nemoci není známa, ale hlavním škodlivým mechanismem je neinfekční chronický nitrokloubní zánět - autoimunitní proces, kdy imunitní systém napadá a ničí vlastní tkáně. Projevuje se jako otok, horkost, citlivost na dotek, bolestivost a snížená funkčnost. Zánět po nějaké době vyústí v destrukci a deformaci kloubu.

Revmatoidní artritida (polyarthritis progressiva, revma) je celkové chronické zánětlivé onemocnění pojivové tkáně, které je charakterizované zánětem kloubních struktur, vznikem granulační tkáně, devastací chrupavky, uvolňováním vazů, popř. jizvením. V těžších případech revmatoidní artritidy mohou vzniknout patologické změny i na dalších orgánech. Nemoc postihuje častěji ženy ve středním věku.

Onemocnění se projevuje bolestivostí, pocitem ranní ztuhlosti, otokem drobných kloubů rukou, popř. i kloubů jiných. Nejčastěji jsou zánětlivě postiženy drobné klouby ruky, zápěstí a hlezenní kloub, ale i kyčle a kolena.

Terapeuticky je důležitá úprava životního prostředí a životosprávy, rehabilitace, lázeňská léčba a léky s účinky protizánětlivými a analgetickými. Léčba zpomaluje celkovou progresi onemocnění.

Využití magnetoterapie při artritidě kloubů

Artritida kloubů je pro využití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag jedna ze základních indikací. Přínosem je její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá u chronických postižení zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů a přináší celkovou úlevu od bolesti.

Aplikace magnetoterapie při artritidě kloubů

Při artritidě kloubů aplikujme 2-3x denně a využíváme solenoid a skládací plochý aplikátor na velké klouby a případně malý diskový aplikátor na drobné klouby.

Magnetoterapie a artritidy kloubů - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při artritidě kloubů? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při artritidě kloubů.

Položky označené * jsou povinné.