Artrózy kloubů

Artrózy kloubů a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika programu artrózy kloubů: Program artrózy kloubů slouží k ovlivnění bolestivých stavů při degenerativních změnách kloubních tkání – kostí, chrupavek a vazů.

 

 

 

Cíl aplikace magnetoterapie při artróze kloubů

Při artróze kloubů je cílem aplikace magnetoterapie zmírnit bolest a podpořit hojivé regenerační pochody. Přednostně aplikovat v akutním stádiu a po zlidnění potíží přejít na dlouhodobé aplikace medical programu.

Využití magnetoterapie při artróze kloubů

Program artrózy kloubů střídá analgetické působení s rozsahem programu medical. Je posílen protibolestivý efekt a ponechán podíl frekvencí vedoucích k vasodilataci a zlepšení mikrocirkulace okysličené krve v exponovaných tkáních. Aplikace vede k postupné stimulaci hojení a regeneraci poškozené tkáně při současném tlumení nadměrných bolestí. V klinickém modu je přidán podíl frekvencí do 50 Hz k silnější stimulaci hojení. Využívá se např. k ovlivnění bolestivých stavů při degenerativních změnách kloubních tkání.

Degenerativní změny při artróze kloubů postihují prvotně kloubní chrupavku a po jejím poškození reagují okraje postiženého kloubu tvorbou výběžků a vznikají osteoartrotické změny. Druhotně mohou být při artróze kloubů poškozeny i vazy a měkké tkáně kolem kloubu. Poškození vede k deformaci kloubů, omezení hybnosti a k bolestivosti. Při artróze kloubů patří k nejčastěji postiženým kolenní, kyčelní a ramenní klouby. Na vývoji artrózy kloubů se podílí stárnutí, vrozené změny kloubů, traumatické změny, přetěžování, metabolické vlivy aj.

Magnetoterapie a artrózy kloubů - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při artróze kloubů? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při artróze kloubů.

Položky označené * jsou povinné.