Bolest - protibolestivý efekt - analgetický efekt

Bolest - analgetický efekt magnetoterapie Biomag

Charakteristika programu bolest - protibolestivý efekt - analgetický efekt: Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie díky indukci podmiňuje vznik proudu v nervových vláknech, která působí blokování průchodu bolestivých počitků z místa bolesti přes míchu do mozkových center, a v důsledku tohoto a některých dalších mechanizmů (zvýšenou tvorbou endorfinů, potlačením zánětu, otoku a myorelaxací) dochází k potlačení bolesti.
Zvýšené vyplavování endorfinů a regulace přesunu kalciových iontů přes buněčnou membránu se taktéž podílí na vasodilataci, analgetickém efektu a zklidnění. Po aplikaci nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie byla prokázána zvýšená aktivita laktát-dehydrogenázy v exponovaném svalstvu (podmiňuje odbourávání kyseliny mléčné, která provokuje nervové receptory a způsobuje bolest). Zvlášť dobré protibolestivé působení prokázaly přístroje Biomag® u bolestivých radikulárních (kořenových) a pseudoradikulárních syndromů (ischias, útlaky nervů z různých příčin).

Využití magnetoterapie při bolestech

Protibolestivý efekt je základním účinkem, pro který je magnetoterapie u většiny osob používána. Široké využití je u celé řady degenerativních onemocnění pohybového aparátu, poúrazových a pooperačních stavů.

Hodinová aplikace nízkých analgetických frekvencí, kterou lze dle potřeby aplikovat opakovaně, se využívá tam, kde akutní bolest omezuje hybnost, brání aplikací další terapie (např. nápravné cvičení) a u polymorbidních pacientů, kdy analgetický program aplikovaný v počátku terapie minimalizuje vznik silnější adaptační reakce. Tím se umožní po útlumu akutních bolestí přejít na další program s vyšším podílem hojivých a regeneračních frekvencí. Dosažení protibolestivého efektu vyžaduje delší aplikace a proto všechny programy, kde je významný podíl tlumení bolesti budou mít delší aplikační čas. Lze aplikovat i řadu hodin nepřetržitě.

Aplikuje se u bolestivých stavů, kde je známá příčina bolesti. Neaplikovat u akutních bolestí břicha nejasného původu a akutních bolestí při podezření na infarkt myokardu – aby nedošlo k útlumu klinických projevů a ztížení včasné diagnostiky akutního onemocnění.

Aplikace magnetoterapie při bolestech

Při bolestech aplikujeme lokálně na bolestivé místo, tlumivé frekvence v rozsahu 2–10Hz, denní aplikace minimálně 45 - 60 minut a spasmolytické - myorelaxační 814 Hz na 30 - 45 minut.

Magnetoterapie a bolestivé stavy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při bolestivých stavech? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při bolestivých stavech.

Položky označené * jsou povinné.