Bolestivé stavy

 Bolest a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika programu bolestivé stavy: Program využívá nízké frekvence ovlivňující obecně všechny bolestivé stavy – při degenerativních, zánětlivých a poúrazových stavech. Neaplikovat u akutních bolestí břicha a akutních bolestí při podezření na infarkt myokardu – aby nedošlo k útlumu klinických projevů a ztížení včasné diagnostiky akutního onemocnění.

 

Cíl aplikace magnetoterapie při bolestivých stavech

Při bolestivých stavech je cílem aplikace magnetoterapie tlumit bolest, uvolnit svalové spasmy, podpořit proces hojení a regenerace.

Využití magnetoterapie při bolestivých stavech

Jde o program vhodný pro většinu bolestivých stavů, který má za cíl co nejrychleji potlačit bolest. Aplikuje se u bolestivých stavů, kde je známá příčina bolesti - při degenerativních, zánětlivých a poúrazových stavech apod. Hodinová aplikace nízkých analgetických frekvencí, kterou lze dle potřeby aplikovat opakovaně, se využívá tam, kde akutní bolest omezuje hybnost, brání aplikací další terapie (např. nápravné cvičení) a u polymorbidních pacientů, kdy analgetický program aplikovaný v počátku terapie minimalizuje vznik silnější adaptační reakce. Tím se umožní po útlumu akutních bolestí přejít na další program s vyšším podílem hojivých a regeneračních frekvencí. Dosažení protibolestivého efektu vyžaduje delší aplikace a proto všechny programy, kde je významný podíl tlumení bolesti budou mít delší aplikační čas. Lze aplikovat i řadu hodin nepřetržitě.

Mechanizmus protibolestivého působení nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je víceúrovňový. Jednak působí blokace přenosu bolestivého počitku v nervových vláknech do mozkových center, dále se analgeticky uplatní zvýšená tvorba endorfinů a v neposlední řadě spasmolytický, protizánětlivý, protiotokový efekt a rychlejší odbourávání kyselých metabolitů z tkání.

Aplikace magnetoterapie při bolestivých stavech

Neaplikovat u akutních bolestí břicha nejasného původu a akutních bolestí při podezření na infarkt myokardu – aby nedošlo k útlumu klinických projevů a ztížení včasné diagnostiky akutního onemocnění.

Magnetoterapie a bolestivé stavy - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při bolestivých stavech? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při bolestivých stavech.

Položky označené * jsou povinné.