Celulitida

Celulitida a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika programu celulitida: Program celulitida vede k poruše elastických a kolagenních vláken a ke ztrátě pružnosti a kvality kůže. Při celulitidě dochází k ukládání tuku do podkoží, omezuje se mikrocirkulace okysličené krve. Dochází k degenerativním změnám pojivové tkáně, fibrotickým změnám, na kůži vzniká vzhled pomerančové kůry. Porucha mikrocirkulace vede k dalšímu ukládání metabolitů a k postupnému poškozování lymfatického oběhu. K celulitidě mají větší sklon ženy, které trpí na zácpu, mají poruchy jaterních a ledvinových funkcí, poruchy krevního a lymfatického oběhu. Byla prokázána souvislost mezi výskytem žilních varixů a celulitidou. Léčba varixů by měla předcházet léčbu celulitidy. Na onemocnění u žen se kromě špatných stravovacích návyků a nedostatku pohybu podílejí hormonální změny, ale také kouření.

Využití magnetoterapie při celulitidě

Při celulitidě okysličuje nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie zlepšením mikrocirkulace okysličené krve exponovanou oblast a detoxikačním efektem pomáhá odvádět z kůže a podkoží metabolity. Výsledkem je zpevnění a zkvalitnění stavu kůže - tento efekt využíváme nejen proti celulitidě ale také proti vráskám. Při celulitidě doporučujeme použít vasodilatační programy a programy hojivé - stimulační na danou oblast. Pitný režim doplnit magnetizovanou vodou a případně využít i aplikace na oblast jater k podpoře detoxikace celého organismu.

Aplikace magnetoterapie při celulitidě

Při celulitidě aplikujeme vasodilatační programy (36 – 44 Hz) a stimulační (50 – 81 Hz) pomocí plochého aplikátoru nebo solenoidu na požadovanou oblast kůže a na oblast jater.

Magnetoterapie a celulitida

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při celulitidě? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při celulitidě.

Položky označené * jsou povinné.