Dna

Dna a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika programu Dna: Dna je chronické metabolické onemocnění - porucha látkové výměny, kdy jsou zvýšeny hodnoty kyseliny močové v krvi. Při dna se kyselina močová a krystaly jejích solí hromadí zejména v málo prokrvených tkáních, například v kloubních chrupavkách, v okolí kloubů, šlach ale i v ledvinách apod. Krystalky vyvolávají při dna ve tkáních zánětlivou reakci, která se projeví bolestí, zarudnutím, otokem a následně dochází k artrotickým změnám, které mohou vést k deformitám a omezení pohyblivosti kloubů, nebo u ledvin k poškození jejich funkce.

Kromě speciální diety s nízkým obsahem nukleoproteinů a léků snižujících tvorbu kyseliny močové a léků urychlujících její vylučování je při dna vhodný každý léčebný postup, který zlepšuje cirkulaci krve v postižených kloubech a tkáních a působí protizánětlivě a analgeticky.

Využití magnetoterapie při dna

Při dna splňuje nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag výše uvedené vlastnosti a může být pro nemocné s dnou významným pomocníkem, který pomáhá předcházet akutním stavům a zmenšuje poškozování postižených tkání.

Aplikace magnetoterapie při dna

Při dna aplikujeme pro prvotní potlačení bolesti aplikujeme denně opakovaně 4 – 10 Hz a k doléčení a udržovaní stavu 10 – 50 Hz.

Magnetoterapie a dna - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při dna? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při dna.

Položky označené * jsou povinné.