Klíšťová encefalitida – rekonvalescence

Klíšťová encefalitida a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika programu klíšťová encefalitida – rekonvalescence: Nejčastějším přenašečem viru klíšťové encefalitidy je klíště. Rozeznáváme meningitickou formu onemocnění, meningoencefalitickou formu s extrapyramidovými příznaky, mozečkovými příznaky, parézou hlavových nervů a meningoencefalomyelitickou formu s asymetrickými periferními parézami.

 

K základní aktivní ochraně proti klíšťové encefalitidě patří očkování a také můžeme pasivně bránit klíštěti, aby se zachytilo na kůži a přisálo se pomocí vhodné obuvi a oblečení. Další ochranou proti klíšťové encefalitidě je používání repelentů. Pokud již dojde k přisátí klíštěte, tak je potřeba jeho včasné odstranění a dezinfekce místa nejlépe jodovou tinkturou, která jako jediná dezinfekce působí do hloubky kůže.

Klíšťová encefalitida je závažné, život ohrožující onemocnění. Pokud se infekce při klíšťové encefalitidě včas podchytí a zahájí se odborná léčba, může dojít k úplnému uzdravení. Pozdní zahájení léčby klíšťové encefalitidy a komplikace onemocnění můžou zanechat trvalé následky - např. chronické bolesti hlavy, poruchy spánku a koncentrace, obrnu horních končetin, sníženou výkonost, deprese.

Využití magnetoterapie při klíšťové encefalitidě

Při klíšťové encefalitidě využíváme nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag v období rekonvalescence, kdy aplikace urychluji regeneraci organizmu, snižují vznik komplikací a zkracují dobu nutnou k rekonvalescenci.

Aplikace magnetoterapie při klíšťové encefalitidě

Při klíšťové encefalitidě aplikujeme denně programy s rozsahem 2-25 a 50-81Hz s vasodilatačním a stimulačním efektem. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblast celé páteře.

Magnetoterapie a klíšťová encefalitida - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při klíšťové encefalitidě? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při klíšťové encefalitidě.

Položky označené * jsou povinné.