Lymská borelióza

Lymská borelióza a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika programu Lymská borelióza: Lymská borelióza je nákaza s přírodní ohniskovostí. Lymskou boreliózu vyvolává spirochéta Borrelia burgdorferi a probíhá ve třech stádiích. Přenašečem lymské boreliózy je nejčastěji klíště, ale i jiný bodavý hmyz. Infekci je možno získat po celém území ČR vzhledem k celkovému promoření klíšťat u nás.

Léčba lymské borelióza je antibiotická a důležitá je včasná diagnostika a zahájení léčby. V pozdějších stádiích lymské boreliózy onemocnění přetrvává i po antibiotické léčbě řada klinických potíží, které můžou přecházet do chronického stádia a zde je důležitá další symptomatická léčba a dlouhodobá rehabilitace.

Využití magnetoterapie při lymské borelióze

Při lymské borelióze je nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag vhodnou metodou pro dlouhodobou péči u chronických následků prodělané nákazy. Magnetoterapie může pozitivně ovlivnit řadu kloubních potíží, zlepšit hybnost, utlumit bolest, zmírnit průběh zánětlivých procesů, podpořit jejich hojení a celkovým imunostimulačním efektem mírnit progresi klinických potíží. Při lymské borelióze  doporučujeme aplikace na jednotlivé bolestivé klouby a hlavně dlouhodobé aplikace na oblast celé páteře a hlavy.

Aplikace magnetoterapie při lymské borelióze

Při lymské borelióze aplikujeme programy s rozsahem 10 – 50 Hz s převahou vasodilatačního a hojivého efektu. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblast páteře.

Magnetoterapie a lymská borelióza

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při lymské borelióze? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při lymské borelióze.

Položky označené * jsou povinné.