Osteoporóza, osteochondróza

Osteoporóza, osteochondróza a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika programu osteoporóza, osteochondróza: Osteoporóza je progresivní systémové onemocnění skeletu charakterizované úbytkem kostní hmoty a poruchami mikroarchitektury kostní tkáně s následným zvýšením fragility kostí a tendencí ke zlomeninám. Dle WHO je osteoporóza hodnocena jako snížení kostní denzity pod -2,5 SD ve srovnání s mladými jedinci. Kostní hmota narůstá zhruba do věku 25 až 30 let, pak následuje různě dlouhé období stabilizace, po kterém nastává pokles. U žen se startuje pokles nejvíce po menopauze a asi u 20% vede k rozvoji osteoporózy. Protektivně při osteoporóze působí sexuální hormony a růstový hormon, adekvátní přísun vápníku, vitaminu D, pohybová aktivita.

Osteoporóza - urychlení úbytku kostní tkáně způsobuje pokles hormonálních hladin, nedostatek minerálů a vitaminů, nehybnost a nízká pohybová aktivita, poruchy vstřebávání, zvýšený příjem fosfátu, alkohol, některá další vnitřní onemocnění jater, ledvin aj. Léčba osteoporózy je komplexní (hormonální, substituce minerálů a vitaminů aj.).

Využití magnetoterapie při osteoporóze

Při osteoporóze je součástí podpůrného působení na udržení kvality kostní tkáně a pro potlačení bolesti aplikace nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag. Magnetoterapie podporuje metabolické procesy v kostech vedoucí k lepšímu zabudování podávaných stavebních látek a k výraznému snížení případných bolestivých stavů při osteoporóze. Při osteoporóze magnetoterapie významně urychluje hojení, aktivuje tvorbu nové tkáně (rychlá stavba kostní tkáně a zavápnění) a vede k zvýšení citlivosti na parathormon.

Aplikace magnetoterapie při osteoporóze

Při osteoporóze zpočátku aplikujeme protibolestivé frekvence 4 - 6Hz a po jejich utlumení hojivé ve frekvenčním rozsahu 36 – 44 Hz.

Magnetoterapie a osteoporóza, resp. osteochondróza - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při osteoporóze, resp. osteochondróze? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při osteoporóze, resp. osteochondróze.

Položky označené * jsou povinné.