Polyneuropatie

Polyneuropatie a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika programu polyneuropatie: U polyneuropatie jde o poruchu periferních nervů v důsledku zánětlivých, metabolických, imunopatogenních, toxických a jiných vlivů. Program polyneuropatie využívá spektrum frekvencí od analgetických až po stimulační k pokrytí široké škály klinických projevů.

 

 

Cíl aplikace magnetoterapie při polyneuropatii

Při polyneuropatii je cílem pomocí magnetoterapie ovlivnit imunitní systém, působit protizánětlivě, tlumit bolest, zlepšovat mikrocirkulaci a metabolický obrat ve tkáních. Vše pak vede ke zlepšení okysličení tkání, k podpoře a urychlení regenerace periferních nervů a dalších tkání.

Popis polyneuropatie

Polyneuropatie tvoří různorodou skupinu poruch periferních nervů. Jde většinou o vícečetné systémové postižení, které vzniká působením různých vnitřních i zevních vlivů (zánětlivé, metabolické, imunopatogenní, toxické, vitamínové a nutriční nedostatečnosti, degenerativní aj.).
Základní projevy polyneuropatie jsou brnění, pálení, bolesti, snížená citlivost, nejistota při chůzi, svalová slabost, bolesti a křeče svalů a řada dalších příznaků.

Nejčastější polyneuropatie jsou:

  • akutní a chronická zánětlivá demyelinizační polyneuropatie (zde je podávána specifická léčba imunoglobulinem, kortikoidy),
  • polyneuropatie při revmatoidní artritidě,
  • diabetická neuropatie (u cukrovkářů s poruchami cévního systému),
  • alkoholová polyneuropatie (způsobená hlavně nedostatkem thiaminu a vitamínu B12 plus toxickými vlivy),
  • polyneuropatie u Lymské boreliózy s bolestivými projevy v hybném aparátu,
  • toxické polyneuropatie – např. po intoxikaci benzenem, sirouhlíkem, olovem, rtutí aj.,
  • polyneuropatie po neurotoxických lécích (Nidrazid, některá cytostatika aj.), a další.

U všech je podávána symptomatická a podpůrná léčba k ovlivnění dílčích projevů onemocnění a to hlavně léčba: protibolestivá, protizánětlivá, vasodilatační, protisrážlivá a další.

Využití magnetoterapie při polyneuropatii

Z přehledu symptomatické a podpůrné léčby vidíme, že změny ve tkáních, které vznikají po aplikaci nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag jsou přesně ty žádoucí efekty, o které se snaží i ostatní léčba, a kterými pozitivně ovlivňujeme celou řadu příznaků u neuropatií.
Magnetoterapie je optimální podpůrnou léčbou u všech typů polyneuropatie. Modifikuje imunitní systém a reakce, působení protizánětlivě, tlumí bolest, zlepšuje stav prokrvení a metabolický obrat ve tkáních, zlepšuje okysličení tkání a podporuje regeneraci poškozených nervů a tkání.

Aplikace magnetoterapie při polyneuropatii

Při polyneuropatii doporučujeme opakované expozice 2-3x denně na postižená místa (např. ruce, nohy apod.) a na celou oblast páteře.

Magnetoterapie a polyneuropatie - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při polyneuropatii? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při polyneuropatii.

Položky označené * jsou povinné.