Přerušení nervu po úrazu – poranění periferního nervu

Přerušení nervů po úrazu a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika programu přerušení nervu po úrazu – poranění periferního nervu: Nejčastější příčinou přerušení nervu je řezné poranění ostrým předmětem, kdy může nastat částečné přerušení nebo úplné přerušení nervu. Další poškození nervu může nastat pohmožděním nebo útlakem kostí či sraženinou při úrazu. Léčba je zaměřena na obnovení funkce poškozeného periferního nervu. Rozhodující je včasný chirurgický zákrok (sešití přerušených částí nervu nebo jeho protažení) a dlouhodobá následná rehabilitace. Náprava funkce ošetřeného nervu je řádech měsíců.

Využití magnetoterapie při přerušení (poranění) nervů

Při přerušení (poranění) nervů je nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag vhodnou metodou pro dlouhodobou rehabilitaci s velkou výhodou možností domácích aplikací - nedochází k přerušení potřebné intenzivní rehabilitace. Významně urychluje proces hojení poškozeného nervu a návrat plné funkce. Aplikujeme lokálně na poškozený nerv a široké okolí dlouhodobě a nejlépe vícekrát denně. Efekt nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie byl experimentálně prokázán již opakovaně - uměle přerušené nervy na končetinách pokusných zvířat rychleji regenerovaly a byl urychlen srůst přeťatých nervů při aplikacích magnetoterapie. Histologicky byl nalezen výrazný rozdíl mez nervem ozařovaným a kontrolním. V ozařovaném bylo nalezeno po zbarvení až 20tinásobné zmnožení nervových vláken v místě přetětí. Rovněž známky degenerace periferního nervu nebyla u ozářených vůbec patrná (Chvojka).

Aplikace magnetoterapie při přerušení (poranění) nervů

Při přerušení (poranění) nervu aplikujeme programy s rozsahem 10 – 50 Hz s převahou vasodilatačního a hojivého efektu. Vhodný aplikátor podle místa poškození.

Magnetoterapie a přerušení (poranění) nervů - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při přerušení (poranění) nervů? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při přerušení (poranění) nervů.

Položky označené * jsou povinné.