Pseudoartrózy (paklouby) – podpora hojení

Pseudoartrózy (paklouby) a léčba pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika programu pseudoartrózy (paklouby) – podpora hojení: Pakloub - nepravý kloub vzniká při zlomeninách tím, že úlomky kostí nesrostou, ale jsou trvale pohyblivé. O pakloubu začínáme mluvit, pokud jde o překročení dvojnásobné doby obvyklého hojení bez známek kostního hojení. Dobré hojení kosti vyžaduje fixaci úlomků a klid nezbytný pro vytvoření vazivové struktury, do které se usazují soli vápníku a dochází k definitivnímu zpevnění kostní tkáně. Druhou podmínkou hojení je dobré cévní zásobení a výživa kosti. Pakloub se projeví zvýšenou bolesti při zátěži, pohybem v místě pakloubu. Průkaz je většinou pomocí RTG a CT vyšetření. Léčebný postup závisí na tom, zda jde o vitální nebo avitální (se špatnou výživou) pakloub. Provádí se změna fixace, revitalizace změněné kosti, doplnění spongioplastikou, přenos kosti, úprava cévního zásobení aj.

Využití magnetoterapie při podpoře hojení pakloubů

Při podpoře hojení pakloubů je nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag použitelná od prvních dnů po zranění. Magnetoterapie tlumí bolest a svým vasodilatačním a hojivým efektem zlepšuje stav výživy zraněné kosti. Magnetoterapie při podpoře hojení pakloubu nenahradí dobrou fixaci, ale významně podporuje metabolické procesy v kostech vedoucí k lepšímu zabudování podávaných stavebních látek. Magnetoterapie urychluje hojení, aktivuje tvorbu nové tkáně (rychlá stavba kostní tkáně a zavápnění) a vede k zvýšení citlivosti na parathormon.

Aplikace magnetoterapie při podpoře hojení pakloubů

Při podpoře hojení pakloubů aplikujeme přednostně nízké frekvence 4-6 Hz k tlumení bolesti a následně střídat s frekvencemi hojivými 25 – 50 Hz.

Magnetoterapie a hojení pakloubů - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při hojení pakloubů? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při hojení pakloubů.

Položky označené * jsou povinné.