Rekonvalescence

Rekonvalescence pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika programu rekonvalescence: Rekonvalescence nebo také zotavování je období mezi vymizením hlavních příznaků nemoci a úplným uzdravením. Během rekonvalescence dochází k úpravě funkcí organizmu poškozených chorobou. Může se jednat buď o obnovu či opravu poškozených tkání, jako např. obnovení energetických zásob tuku či tvorba definitivních jizev po úrazech, nebo o adaptaci organizmu na ztrátu funkce, jako např. adaptace na ztrátu končetiny. Období rekonvalescence je různě dlouhé podle typu poškození a v této době je organizmus stále ještě oslaben a zvýšeně citlivý a vnímavý na další poškozující faktory. Dobu rekonvalescence je vhodné podporou hojení zkrátit na nezbytné minimum a zabránit tak opětovnému onemocnění a urychlit návrat plné funkce.

Využití magnetoterapie při rekonvalescenci

Při rekonvalescenci je zlepšení látkové výměny a mikrocirkulace ve tkáních základní podmínkou ke stimulaci procesů hojení. Urychlení hojení a regenerace po aplikacích nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie je prokázáno pro kosti i pro měkké tkáně a je vysvětlováno nespecifickým podrážděním cytoplazmatické membrány, kde dochází k aktivaci metabolického řetězce, jehož klíčovým bodem je změna poměru cAMP/cGMP a dále zvýšená aktivace osteoklastů v případě hojení kostí. Přístroje řady Biomag pozitivně ovlivňují jak záněty sterilní (revmatická onemocnění), tak záněty mikrobiální a jejich hojení. Hojivý, regenerační efekt je souhrnem dalších dílčích efektů a podporuje přirozenou schopnost organizmu v rekonvalescenci hojit se a regenerovat.

Aplikace magnetoterapie při rekonvalescenci

Při rekonvalescenci aplikujeme programy ve frekvenčním rozsahu 2 – 25 Hz, kde se projeví jak bolest tlumící efekt, tak vasodilatační a hojivý efekt. Následně můžeme pro rekonvalescenci střídat s vyššími stimulačními frekvencemi 36 – 44 Hz. Aplikujeme lokálně na postižené části těla a dle potřeby kombinujeme s cílenými programy podle jednotlivých diagnóz.

Magnetoterapie a rekonvalescence - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při rekonvalescenci? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při rekonvalescenci.

Položky označené * jsou povinné.