Vrcholový sport - namožení, únava, mikrotraumata

Vrcholový sport - namožení  a rychlá regenerace pomocí magnetoterapie Biomag

Charakteristika programu vrcholový sport - namožení, únava, mikrotraumata: Úrazovost ve sportu je problém jak pro vrcholový sport, tak pro rekreační sport. Jedná se o stav, kdy momentální výkonnost organismu neodpovídá požadovanému výkonu a dojde k selhání tkáně. Pokud je poškození velké, vzniká úraz, pokud jde o menší lokální přetížení, vzniká mikrotrauma. Zevní mírné násilí způsobující lokální reakci. Trvalé přetěžování vyvolá vnitřní mikrotraumatizace tkáně v důsledku opakovaného zatížení na úrovni maxima bez adekvátní možnosti regenerace.

V důsledku přetěžování vznikají v postižených tkáních (svaly, vazy, kosti) mikrotraumata, dystrofické změny se zřetelnou poruchou prokrvení a edém, který zhoršuje celý stav tím, že omezuje prokrvení postižené oblasti a vede k progresi dystrofických změn. Těmi jsou trhlinky, rezidua po hematomech, aseptické nekrózy a degenerativní změny pojivové tkáně. Mezi příznaky poškození patří bolest, otok a porucha funkce v postižené oblasti. Později se objevují závažnější příznaky jako deformity kloubů, ruptury šlach apod.

K obecným zásadám, které mohou snížit riziko mikrotraumat, patří důsledně léčení a doléčení všechna poranění včetně minimálních mikrotraumat a zařazení regenerace do procesu tréninku i závodění (Kučera).

Využití magnetoterapie při namožení, únavě, mikrotraumatech

Při namožení, únavě i mikrotraumatech je nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag optimální rehabilitační metodou, která vede k okamžité vasodilataci, zvýšenému přísunu kyslíku a živin do exponovaných svalů. Magnetoterapie pomáhá při únavě, namožení a mikrotraumatech tím, že urychluje vyplavení kyselých metabolitů a přitom tlumí bolest, působí protiotokově a uvolňuje křeče a kontraktury, urychluje léčbu a doléčení úrazů a mikrotraumat a předchází dalšímu poškození. Dnes je magnetoterapie běžnou výbavou většiny sportovních klubů i jednotlivců. Výhodou je možnost regenerace a využití magnetoterapie při namožení, únavě, mikrotraumatech i v domácích podmínkách.

Aplikace magnetoterapie při namožení, únavě, mikrotraumatech

Při namožení, únavě, mikrotraumatech aplikujeme na danou oblast stimulační frekvence 50 - 81 Hz k podpoře regenerace plochým aplikátorem, nebo selenoidem a doplňujeme pitným režimem s použitím magnetizované vody.

Magnetoterapie a namožení, únava, mikrotraumata - Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při namožení, únavě, mikrotraumatech? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při při namožení, únavě, mikrotraumatech.

Položky označené * jsou povinné.