Akutní poranění krční páteře a použití nízkoenergetické vysokofrekvenční elektromagnetické pulzní terapie

Editor: | 3 listopadu 2018

D. F. Nolan, K. Moore, M. Codd, C. Barry, P. O´Connor a R. J. Coughlan, Mater Misericordiae Hospital, Ireland

Standardní léčba akutního poranění krční páteře (měkký límec a analgezie) je často neúspěšná. U pulzní elektromagnetické terapie (PEMF) byly prokázány hojivé a protizánětlivé účinky. Tato studie zkoumá vliv PEMT na akutní syndrom poranění krční páteře. Polovina ze 40 pacientů zařazených do studie dostávala aktivní terapii PEMT. Druhá polovina s léčbou placebem dostala instrukce nosit doma osm hodin denně límec a byla jim doporučena mobilizace krku. Po 2 a 4 týdnech se u aktivně léčené skupiny významně zlepšila bolest (vizuální analogová stupnice). Přitom skupina s aktivní léčbou měla horší pohyblivost při vstupu do studie než skupina s placebem (p<0,5). Po 12 týdnech měla skupina s aktivní léčbou akutního poranění krční páteře prokazatelně lepší výsledky než skupina s placebem.

Závěr: PEMF je bezpečná pro domácí použití. Studie naznačuje, že PEMF má blahodárné účinky při léčbě akutního poranění krční páteře.

Magnetoterapie a akutní poranění krční páteře – Vaše dotazy

Zaujaly vás pozitivní účinky magnetoterapie při akutním poranění krční páteře? Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při akutním poranění krční páteře? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při akutním poranění krční páteře.

Související diagnóza: Bolesti krční páteře

Zjistěte více o magnetoterapii: Princip pulzní magnetoterapie (PEMF)

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x