Chronické zánětlivé onemocnění prostaty

Editor: | 5 února 2020

Chronické zánětlivé onemocnění prostaty a možnost využití pulzní magnetoterapie k jeho léčbě testoval na 21 pacientech lékařský tým z urologické kliniky v Hradci Králové v České republice.

Chronický zánět prostaty je jedním z nejčastějších urologických problémů. Touto chorobou trpí asi 10–15 % mladých mužů a mužů středního věku. Studie se tedy zúčastnilo 21 pacientů s chronickým zánětlivým onemocněním prostaty ve věku od 42 do 86 let.

Léčebný plán vycházel ze zkušeností s jinými zánětlivými onemocněním. Každá expozice pulznímu magnetickému poli s frekvencí 24 Hz trvala 30 minut. Následné hodnocení léčby vycházelo ze subjektivních výsledků zaznamenávaných pomocí dotazníku Americké urologické asociace (AUA). Dále se také srovnávaly laboratorní výsledky, tedy krevní obraz, plazmatická koncentrace minerálů (Na+, K+ Cl-), kreatinin, urea, PSA enzymatická aktivita, fosfatázy, mikrobiální kultivace spermií nebo prostatické sekrece. Nakonec bylo provedeno srovnání vyšetření uroflowmetrie a ultrazvukového vyšetření prostaty. Všechna vyšetření byla provedena před léčbou, po 10 expozicích a po 3 až 4 měsících po skončení magnetoterapie.

Výsledky ukázaly na několik výrazných účinků pulzní magnetoterapie. Podle vyšetření uroflowmetrem se u 5 pacientů ze 6 výrazně zlepšily výsledky. Ze 13 pacientů s pozitivní bakteriální kultivací, kteří byli léčeni zároveň i antibiotiky, v 8 případech bakterie vymizely. To tedy znovu potvrzuje dobře známý fakt, že účinek pulzního magnetického pole se v kombinaci s antibiotiky zesílí.

Závěr studie potvrzuje analgetický účinek pulzní magnetoterapie u tohoto chronického onemocnění prostaty a zároveň upozorňuje na zjevně pozitivní vliv na průběh tohoto zánětu, který byl již prokázán u jiných, převážně revmatických zánětlivých onemocnění.

Pulzní magnetoterapie je jinými slovy velmi přínosná pro pacienty trpící chronickými zánětlivými onemocněními prostaty.

Zdroj: Navrátil P., Novák I. & Šístek R. (2006). Chronické zánětlivé onemocnění prostaty a účinek NPMP, Urologická klinika v Hradci Králové.

Chronické zánětlivé onemocnění prostaty a účinek NPMP

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a ověřte si sami léčebný efekt patentované 3D pulzní magnetoterapie Biomag.

Naši poradci se s Vámi spojí, jak nejdříve to bude možné, a navrhnou ideální řešení přímo pro vás.

Související diagnóza: Zánět prostaty, zvětšení prostaty (benigní hyperplazie – BHP)

Zjistěte více o magnetoterapii: Princip pulzní magnetoterapie (PEMF)

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x